Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Vízia v tenise: Finále tímových súťaží môže byť na rovnakom mieste

Už o rok sa možno vo svetovej skupine Davisovho pohára predstavia aj tenisti Slovenska. Po víťazstve nad Rumunskom musia zdolať už len posledný krok. Na snímke deblová dvojica Andrej Martin (vľavo) a Igor Zelenay, ktorá v Konstanci porazila favorizované r (Autor: TASR/AGERPRES)
SITA|Publikované 12. aug 2015 o 08:15

Doteraz mal vždy jeden z tímov výhodu domáceho prostredia. Od roku 2017 by sa finále Davisovho pohára a Pohára federácie mohlo hrať na rovnakom mieste na neutrálnej pôde.

BRATISLAVA. Od sezóny 2017 by sa finále Davisovho pohára tenistov a Pohára federácie tenistiek mohlo hrať v rovnakom termíne na tom istom mieste - bolo by neutrálnou pôdou pre aktérov.

Predpokladá sa, že o tejto smelej vízii týkajúcej sa dvoch najprestížnejších tímových súťaží, by sa mohlo rokovať už na septembrovom kongrese Medzinárodnej tenisovej federácie.

Na nej sa zvolí nový šéf svetového tenisu. Talianovi Francescovi Riccimu Bittimu sa skončí posledné štvrté funkčné obdobie. A po šestnástich rokoch odstúpi.

V tejto súvislosti sa očakávajú zmeny vo svetovom tenise. "Nový prezident by mal pre organizáciu zabezpečiť vyššie príjmy a tiež zvýšiť atraktívnosť súťaží pod hlavičkou ITF," uvádza poľský server Sportowe Fakty.

"Jednou z možností, ako to uskutočniť, by bolo práve finále dvoch najväčších tímových súťaží spoločne na rovnakom neutrálnom mieste."

Pri súčasnom formáte Davisovho pohára a Pohára federácie sa hrá finále v rôznych termínoch s výhodou domáceho prostredia pre jedného z jeho aktérov. Úradujúcimi šampiónmi sú Švajčiari a Češky.

Davis Cup vlani vyhrali Švajčiari. Rozhodujúci tretí bod získal Roger Federer.

Pohár federácie vlani vyhrali tenistky Česka.

Zatiaľ čo Švajčiari vlani vo finále zvíťazili vo Francúzsku, Češky premenili výhodu domáceho prostredia v súboji s Nemkami na tretí titul za ostatné štyri roky.

České hráčky sú aj tento rok vo finále a opäť budú mať domáce prostredie. V pražskej O2 aréne privítajú 14.- 15. novembra súperky z Ruska.

Tenisti Švajčiarska už prestížny tímový titul obhájiť nemôžu. Nefigurujú medzi semifinalistami ročníka 2015.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.