Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Višňovský začne dnes v noci proti Buffalu

(Autor: TASR/AP)
TASR|9. feb 2013 o 10:30

Višňovský si na Long Islande bude obliekať dres s číslom 11, jeho obľúbenú sedemnástku má totiž rezervovanú krídelník Matt Martin.

NEW YORK. Slovenský hokejový obranca Ľubomír Višňovský zažije svoj debut v drese New Yorku Islanders v noci na nedeľu, keď "ostrovania" na domácom ľade privítajú Buffalo Sabres. Informoval o tom denník Newsday.

Višňovský pôvodne plánoval dohrať ročník v Slovane Bratislava, kde ho počas výluky v NHL aj odštartoval. Po zamietavom stanovisku od vedenia KHL však musel "narukovať" späť za oceán.

Vzhľadom na zdravotné problémy štvorročného syna, ktorý podstúpil bližšie nešpecifikovanú operáciu, neodišiel do zámoria už v januári ako ostatní "profíci", ale do New Yorku priletel až v stredu. Vo štvrtok prešiel 36-ročný zadák v klube lekárskou prehliadkou a o deň neskôr si prvýkrát zatrénoval s novými spoluhráčmi.

"Myslím si, že ľudia, ktorí majú deti, pochopia moje počínanie a na mojom mieste mi spravili to isté. Pre mňa je rodina na prvom mieste, preto som zostal doma trochu dlhšie. Ďakujem organizácii Islanders, že ma v tomto plne pochopili," povedal pre oficiálnu tímovú webstránku Višňovský, ktorému po príchode na Long Island zrušil klub suspendáciu.

"Som šťastný, že som späť v NHL. Rozprával som sa s generálnym manažérom Garthom Snowom, trénermi, spoluhráčmi a zostal som príjemne prekvapený, ako ma v mužstve prijali. Každý odo mňa očakáva, že pomôžem tímu."

Majster sveta z Göteborgu by mal "ostrovanom" pomôcť najmä vylepšiť presilovku, ktorá zatiaľ nefunguje tak, ako si to tréneri predstavujú. Isles nevyužili posledných 19 početných výhod a v NHL ťahajú šnúru troch prehier.

Višňovský by mal v presilovkovom rozostavení zaujať pozíciu na útočnej modrej čiare po boku kapitána Marka Streita. "Myslím si, že teraz máme v kádri dvoch z najlepších presilovkových rozohrávačov v lige. Ľubo je skvelý hokejista, ktorý nám určite pomôže," vyhlásil dánsky center Frans Nielsen.

Tréner Jack Capuano by bol rád, keby si "Višňa" rozpomenul na sezónu 2010/2011, v ktorej sa stal s 68 bodmi najproduktívnejším zadákom celej súťaže. "Očakávame to, čo sme u neho videli už v minulosti. Je to šikovný obranca, ktorý výborne manévruje s pukom a dokáže podporiť ofenzívu. Na modrej čiare nám hráči tohto typu momentálne veľmi chýbajú," povedal.

Súvisiace články