Višňovský má šancu stihnúť Soči, Snowovo vyjadrenie nebolo aktuálne

(Autor: TASR)
SITA|23. jan 2014 o 21:44

Rozhovor, v ktorom manažér Islanders vylúčil možnosť štartu Višňovského v Soči, bol podľa manažéra reprezentácie Sýkoru neaktuálny.

BRATISLAVA. Slovenský hokejista Ľubomír Višňovský má stále nádej na účasť na zimných olympijských hrách v Soči 2014.

Rozhovor generálneho manažéra New Yorku Islanders Gartha Snowa pre zámorský denník Newsday, v ktorom naznačil, že nevidí reálnu možnosť na štart 37-ročného obrancu v Soči, ho nepríjemne prekvapil. Napokon situácia nie je vážna a Višňovský sa môže v prípade dobrého zdravotného stavu predstaviť na vrchole štvorročného obdobia.

„Ľubo po tejto informácii kontaktoval Gartha Snowa a ten mu povedal, že je to rozhovor spred niekoľkých dní. Stále je šanca, že do Soči pocestuje, ak bude zdravotne v poriadku. Bola to kačica, ktorá nás len zbytočne znervóznila. Panika vôbec nemusela byť,“ povedal v rozhovore pre večerné spravodajstvo Jednotky RTVS generálny manažér reprezentačného výberu Otto Sýkora, ktorého by mal Snow o pár dní kontaktovať.

Višňovský by mal podľa súčasného vývoja stihnúť pred februárovou olympijskou prestávkou stihnúť odohrať za Islanders ešte pár zápasov. Rodák z Topoľčian v závere minulého týždňa absolvoval prvý tréning so spoluhráčmi z New York Islanders od októbrového otrasu mozgu.

Majster sveta 2002 sa zatiaľ nezapája do kontaktných cvičení. „Prvýkrát v mojom živote som nemohol nič robiť tri mesiace. Keď si zraníte rameno, môžete si sadnúť na bicykel a prípadne korčuľovať. Pre mňa bolo posledné obdobie veľmi ťažké. Teším sa na prvý zápas za Islanders, chcem sa vrátiť v skvelej kondícii. A potom začnem myslieť aj na olympiádu," uviedol pre Newsday Višňovský, ktorý odohral v tejto sezóne osem zápasov s bilanciou gól a dve asistencie.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: