Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Kužmová už trénuje v Austrálii, nevyhla sa problémom s opatreniami

Viktória Kužmová. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 19. jan 2021 o 14:15

V dejisku sa pripravuje na Australian Open.

MELBOURNE. Slovenská tenistka Viktória Kužmová v dejisku úvodného grandslamu roka Australian Open v Melbourne už začala trénovať. Po niekoľkých dňoch strávených v hoteli sa konečne dostala aj do klubu a má za sebou prvý tréning.

Do Austrálie cestovala so svojim trénerom Tomášom Hrunčákom. Pred prvým grandslamovým turnajom roka sa predstaví aj na podujatí WTA 500 v Melbourne.

Zavreli ich do izby na štyri dni

Až na piaty deň po príchode do Melbourne sa slovenská ženská jednotka konečne dostala z hotela a prvý raz si zatrénovala v klube.

"V utorok sme opustili izbu po 106 hodinách. Nie je to síce žiadna sláva, máme presne dve hodiny na tenis, následne jeden a pol hodiny na fitko a potom hodinu na jedlo.

Tento režim musíme striktne dodržiavať, nikam nemôžeme ísť skôr ani neskôr. Je to presne rozpočítané, mimo izby sme presne päť hodín. Nič viac, nič menej," citoval Hrunčáka oficiálny web Slovenského tenisového zväzu (STZ).

Na tréning čakali hodinu, napokon sa neuskutočnil

V prvých dňoch sa mnohí tenisti cítili stratení. Od organizátorov nedostávali žiadne informácie, nevedeli, čo ich čaká. To bol aj prípad 22-ročnej hráčky Národného tréningového centra (NTC).

"Najhoršia je neinformovanosť. Prvé dni sme naozaj nevedeli nič. Nemali sme informácie, prečo nám rušia tréningy. Niekoľkokrát nás postavili pred dvere, čakali sme oblečení, pripravení, už nám mali klopať a nič.

Po hodine sme pochopili, že už asi neprídu a tréning bol zrušený. Prečo, to nevieme doteraz. Testovali nás už trikrát, berú to naozaj veľmi prísne," reagoval Kužmovej tréner Tomáš Hrunčák.

"Jedlo bolo na začiatku tiež veľmi slabé. Väčšinou sme dostali iba sendvič alebo studenú rybu. Potom nám dali 100 dolárov na deň, aby sme si objednávali jedlo cez dodávkovú službu. Takto je to už v poriadku, môžeme si objednať, čo chceme. V porovnaní s US Open je to ale zatiaľ stále veľmi slabé," dodal Hrunčák.

Kužmová sa pred Australian Open predstaví ešte na jednom z turnajov WTA 500 v Melbourne.

"Na oboch turnajoch si zahrá aj štvorhru, dohodnutá je s Ruskou Annou Kalinskou. Po Australian Open ešte zostávame v Melbourne na jeden turnaj WTA 250," uzavrel.


Súvisiace články