Sportnet, TASR|28. júl 2022 o 22:55 (aktualizované 28. júl 2022 o 23:21)

DAC Dunajská Streda - Víkingur Göta 2:0 (2:0)

Rozhodovali: Xhaja - Shazivari, Cokaj (všetci Alb.)

ŽK: Blackman, Balogh – A. Gregersen, 54. B. Gregersen, 74. Hansen, 5076 divákov

DAC 1904 Dunajská Streda: Veszelinov – Blackman, Kružliak (40. Risvanis), Brunetti, Muhamedbegovič – Káčer (46. Nicolaescu), Dimun – Veselovský (66. Kalmar) – Andzouana (46. Szanthó), Krstovič (81. Balogh), Moumou

Víkingur: Reynatrod – Hansen (75. Brunni), G. Vatnhamar, A. Gregersen, B. Gregersen (75. Jonhardsson) – Svensson, Mneney (75. Johansen), S. Vatnhamar, Turi (75. Justinussen), A. Olsen (75. Joensen) – A.L. Olsen

/prvý zápas: 2:0/

DUNAJSKÁ STREDA. Futbalisti DAC Dunajská Streda postúpili do 3. predkola Európskej konferenčnej ligy.

Po triumfe 2:0 nad FC Víkingur Göta na Faerských ostrovoch zvíťazili rovnakým skóre aj vo štvrtkovej domácej odvete.

Zverenci Adriána Guľu sa o týždeň 4. augusta stretnú v 3. predkole s rumunským tímom FCSB.

Priebeh zápasu DAC Dunajská Streda - Víkingur Göta

I. polčas:

DAC mal od začiatku hru v rukách a súpera nepúšťal do ofenzívnych akcií. Hostia sa od úvodu bránili, prvú šancu domácich nepremenil Krstovič.

Ten istý hráč však v 26. minúte napriahol a lopta sa aj zásluhou teču jedného z hráčov hostí dostala do bránky - 1:0.

O osem minút neskôr už viedol DAC o dva góly, keď podobne ako pri prvom góle napriahol Veselovský a lopta opäť skončila v sieti - 2:0. V závere polčasu mali domáci ešte jednu šancu, ale gól nepadol.

II. polčas:

V druhom polčase sa ihneď dostali do akcie striedajúci hráči, Szanthó mal veľkú gólovú možnosť, ale divákov nepotešil.

Potom pohrozili aj hostia, no DAC ojedinelý výpad Vikinguru zvládol a ustál šancu Olsena. V 65. minúte po rohovom kope skončila lopta z kopačky Muhamedbegoviča na brvne a potom divákov roztlieskalo striedanie trénera Guľu.

(Autor: SofaScore)

Ten poslal na trávnik Zsolta Kalmára, ktorý rok a pol pauzoval pre zranenie. Maďarskému futbalistovi sa dostalo veľkého potlesku. Do konca zápasu mal DAC viacero šancí, ale skóre sa už nezmenilo.

Domov»Futbal»Konferenčná liga»Dunajská Streda hladko potvrdila postup, Kalmár sa po vyše roku vrátil