Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Viem, že som v Islanders chcený, teší sa Halák

Jaroslava Haláka čaká premiérová sezóna v New Yorku Islanders. (Autor: TASR)
SITA|24. sep 2014 o 11:48

Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák vymenil v priebehu niekoľkých mesiacov štyri kluby. V novej sezóne bude jednotkou v New Yorku Islanders.

NEW YORK. Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák je od leta hráčom New Yorku Islanders a verí, že sa v klube udomácni na dlhšie.

V priebehu uplynulej sezóny totiž zažil búrlivé okamihy - St. Louis ho vymenilo do Buffala, kde však neodchytal ani jeden zápas a zakrátko putoval na koniec ročníka do Washingtonu.

Halák sa po sezóne stal voľným hráčom a podpísal s Islanders kontrakt na štyri roky za 18 miliónov dolárov. Mal by byť jednotkou tímu, chrbát mu má kryť Kanaďan Chad Johnson.

Presunov bolo dosť

"Tých presunov bolo v poslednom čase skutočne dosť. Vymenil som za dva mesiace štyri tímy. Napokon prejavili záujem Islanders a som šťastný, že som tu," uviedol 29-ročný gólman pre web Barclays Center.

Jednému sťahovaniu sa však Halák nevyhne. Islanders odohrajú nadchádzajúcu sezónu ešte v stánku Nassau Coliseum, ale od budúceho ročníka sa usídlia v Barclays Center.

Bratislavčan je jednou z viacerých kľúčových predsezónnych posíl tímu. Ofenzívu vystužili Bielorus Michail Grabovskij (naposledy Washington) či Rus Nikolaj Kuľomin (Toronto).

Nikdy sa nevzdávam

"Dostávam obrovskú príležitosť ukázať, že patrím do tejto ligy. Vždy bojujem, nikdy sa nevzdávam. To je moja nátura. Každý hráč, každý brankár si musí hokej užívať. To je dôvod, prečo beriete hokejku do ruky už ako dieťa - lebo je to zábava. Užívam si to, lebo viem, že som tu v Islanders chcený," naznačil Halák.

Slovenský brankár debutoval v NHL vo farbách Montrealu 18. februára 2007, v lete 2010 prestúpil St. Louis. V profilige nastúpil na 272 zápasov v základnej časti, 144 z nich bolo víťazných. Odchovanec Ružinova má priemer 2,38 inkasovaného gólu pri 91,8-percentnej úspešnosti zákrokov. Na konte má 30 shutoutov, v play-off odchytal 23 duelov (10 víťazstiev).

Súvisiace články