Štvrtok, 9. decembra, 2021Meniny má Izabela

Sagan ukázal, čo robí tesne pred prevzatím zeleného dresu

Držitelia dresov pred štartom 9. etapy Tour de France - sprava Egan Bernal v bielom drese, Peter Sagan v zelenom drese, Julian Alaphilippe v žltom, Tim Wellens v bodkovanom a víťaz predchádzajúcej etapy Thomas De Gendt. (Autor: TASR/AP)
Jakub Benko|21. júl 2019 o 14:41

Slovák splnil ďalšiu požiadavku fanúšika.

VIDEO: Sagan ukazuje miestnosť pre držiteľov dresov

LIMOUX. Peter Sagan sa na Tour de France 2019 okrem súťaženia stará aj o popularizáciu celej cyklistiky.

Jazdec stajne Bora-Hansgrohe si prakticky od začiatku pretekov oblieka v každej etape zelený dres pre lídra v bodovacej súťaži. Okrem toho stíha aj vytvárať videá.

Organizátori vymysleli počas tohtoročnej edície novinku, do ktorej sa zapájajú fanúšikovia cyklistiky. Tí na sociálnej sieti twitter dávajú Saganovi rôzne otázky pomocou hashtagu #asksagan.

Peter Sagan a jeho momenty na Tour de France 2019: fotogaléria

29.7.2019

Tentoraz sa jeden z priaznivcov spýtal Slováka, ako vyzerajú jeho momenty pred tým, ako si po skončení etapy preberá na pódiu zelený dres.

Sagan prostredníctvom videa ukazuje miestnosť, v ktorej majú miesto lídri všetkých súťaží z Tour de France. ,,Práve sme skončili etapu a ja už som v miestnosti, kde príde aj líder Julian. Tu sedíme a čakáme," opisuje Sagan.

Alaphilippe práve vošiel do miestnosti a slovenský cyklista mu ihneď zagratuloval k žltému dresu. Na záver ukázal aj chladničku. ,,Takže tu máme niečo na pitie. To je všetko, vidíme sa nabudúce," uzavrel.

Tour de France 2019 (Autor: SME - Miro Mezei)

Súvisiace články