Štvrtok, 28. októbra, 2021Meniny má Dobromila
Róbert Mak. (Autor: TASR)
Michal Šášky|31. mar 2021 o 07:00

Vyhol sa dvojici hráčov, oklamal tretieho. Pozrite si gól Róberta Maka.

TRNAVA. Slovenská reprezentácia má za sebou nezvyčajný marcový asociačný termín. Aj keď ani raz neprehrala, a to dokonca ako jediný tím kvalifikačnej H-skupiny, od spokojnosti má predsa len ďaleko. 

Remízy s Cyprom a Maltou rozhnevali fanúšikov.

V zložitej situácii však Slováci zareagovali najlepšie, ako mohli. Lídra skupiny z Ruska zdolali v Trnave 2:1 a v nevyspytateľnej skupine sa držia v hre o postup na MS 2022 v Katare.

Bodku za úvodom kvalifikácie spravil Róbert Mak. Krídelník patrí na sociálnych sieťach medzi najkritizovanejších hráčov. Neprajníci si na ňom zgustli aj v komentároch pod zostavou k zápasu proti Rusku.

A on im dal najlepšiu odpoveď. Pozrite si jeho gól, ktorý sa zaradí medzi najkrajšie, aké Slovensko v histórii zaznamenalo.

Tridsaťročný Bratislavčan strelil štrnásty gól vo svojom 65. reprezentačnom zápase. Naposledy skóroval v októbri minulého roka v Lige národov proti Izraelu.

Mak bol mužom zápasu, keďže okrem gólu pridal aj asistenciu na otvárací gól Milana Škriniara.

"Je neuveriteľné, koľko ľudí nám nepraje. Máme málo fanúšikov a toto víťazstvo bolo pre nich," povedal Mak pre RTVS.

Michal Šášky
Michal Šášky zbieral novinárske skúsenosti na oficiálnom portáli slovenského ligového futbalu, viac ako tri roky bol redaktorom špecializovaných portálov Profutbal.sk a Hokej.sk.

Súvisiace články