Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Súťaž v presnosti vyvolala v NHL negatívne emócie, osobnosti ju kritizujú

Jaccob Slavin. (Autor: TASR/AP)
TASR|25. jan 2020 o 10:24

Hertl šiel s maskou Biebera.

ST. LOUIS. Presnosť streľby počas súťaže zručností v NHL sa stala korisťou Jaccoba Slavina. Obranca Caroliny, ktorý na All Star víkende nahradil klubového spoluhráča Dougieho Hamiltona, trafil štyri terče v bránke za 9,505 sekundy.

Ako jediný sa dostal pod hranicu desať sekúnd.

Táto disciplína vyvolala aj negatívne emócie, keďže organizátori použili na vyznačenie terčov technologickú novinku, ktorá nefungovala ideálne.

Útočníkovi Jonathanovi Huberdeauovi bol posúdený ako platný aj pokus, v ktorom minul cieľ, naopak, obranca Alex Pietrangelo musel do jedného z terčov triafať viackrát aj napriek presnému pokusu.

Ten však technológia nezaznamenala a súťaž znepríjemnilo aj poškodenie plexiskla, ktoré bolo pred bránkou ako jej súčasť.

Reakcie osobností na seba nenechali dlho čakať, viaceré apelujú na návrat pôvodných polystyrénových terčov.

"Navrhujem, aby sme na budúci rok skúsili terče z polystyrénu. Čo vy na to?" spýtal sa na sociálnych sieťach bývalý brankár Roberto Luongo.

K nemu sa pridal aj Martin Biron: "Táto disciplína potrebuje návrat okrúhlych terčov. Ten zvuk, ktorý bolo počuť po zásahu, bol úžasný. Mimochodom, myslím si, že vyhral Draisaitl."

Na radosť divákov v domácej aréne sa z prvenstva v disciplíne o najdlhšiu sériu brankárskych zásahov tešil Jordan Binnington. Brankár vlaňajšieho víťaza Stanleyho pohára si pripísal desať zákrokov.

V jednom z pokusov čelil aj českému útočníkovi Tomášovi Hertlovi, ktorý si pred nájazdom nasadil masku kanadského speváka Justina Biebera.

Narážal tým na dohodu Binningtona s Bieberom, ktorí si dohodli súťaž v samostatných nájazdoch.

Súvisiace články