Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Polícia zverejnila zábery lyžiara priamo pri aplikácii krvného dopingu

Novinári stoja pred domom počas dopingovej razie v nemeckom meste Erfurt 27. februára 2019. Počas policajnej razie v dejisku majstrovstiev sveta v klasickom lyžovaní v rakúskom Seefelde aj neďalekom Nemecku zatkli deväť osôb podozrivých z dopingu vrátane niekoľkých bežcov na lyžiach. (Autor: Matthias Schrader TASR/AP)
Sportnet|Publikované 1. mar 2019 o 09:35

Všetci zatknutí lyžiari sa k dopingu priznali.

SEEFELD. Rakúska polícia vo štvrtok zverejnila video z antidopingovej razie na majstrovstvách sveta v severských lyžiarskych disciplínach v Seefelde.

Na nahrávke je zachytený domáci bežec na lyžiach Max Hauke priamo pri aplikácii krvného dopingu.

Spoločne s ním zadržali ďalších štyroch pretekárov. Rakúšana Dominika Baldaufa, dvoch Estóncov Karela Tammjärva a Andreasa Veerpala a dvojnásobného bronzového medailistu z MS Alexeja Poltoranina.

Počas šestnástich razií v Rakúsku a Nemecku zatkli deväť ľudí.

Všetkých piatich športovcov už medzičasom prepustili. Najprv vo štvrtok Rakúšanov a Poltoranina, v piatok ich nasledovali po výsluchoch Estónci.

Podľa medializovaných informácií sa všetci priznali ku krvnému dopingu.

Agentúra APA s odvolaním sa na nemecké periodikum Bild informovala, že s úradmi spolupracuje aj športový lekár, ktorého zadržali v Erfurte a momentálne sa nachádza vo väzbe v Mníchove.

Všetci piati pretekári sa nevyhli suspendácii. Okrem sankcií na športovej úrovni ich zrejme čaká trestné stíhanie za športový podvod. Informovala o tom agentúra APA.

Rakúske úrady však zároveň uviedli, že začali vyšetrovanie trestného činu proti osobe, ktorá zverejnila video z policajnej razie v súvislosti s podozrením na doping.

Podľa rakúskej polície osobu, ktorá publikovala spomenutý materiál, už s okamžitou platnosťou zbavili funkcie. Previnilca však bližšie neidentifikovali.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.