Petra Vlhová počas obrovského slalomu v Mont-Tremblant.
Petra Vlhová počas obrovského slalomu v Mont-Tremblant. (Autor: TASR/The Canadian Press via AP)
Sportnet|3. dec 2023 o 21:27

Pozrite si video jazdy Petry Vlhovej v 2. kole nedeľňajšieho obrovského slalomu v Mont-Tremblant.

MONT-TREMBLANT. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová skončila piata v nedeľňajšom obrovskom slalome Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní v kanadskom stredisku Mont-Tremblant.

Dvadsaťosemročná Liptáčka síce viedla po prvom kole, v druhom však v mimoriadne náročných podmienkach zajazdila až 23. najlepší čas a napokon klesla o štyri pozície.

Víťazstvo si rovnako ako v sobotu vyjazdila Talianka Federica Brignoneová, ktorá v súčte dvoch kôl dosiahla o 33 stotín sekundy lepší čas ako Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová.

Na najvyššiu priečku sa talianska reprezentantka dostala zo šiesteho stupienka po prvej jazde. Tretia napokon skončila Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá za víťazkou zaostala o 39 stotín.

Brignoneová v druhom kole dosiahla najlepší čas zo všetkých. Výborne si počínala Francúzka Clara Direzová, ktorá s číslom 29 bola po prvom kole trinásta a v druhom sa posunula na 4. pozíciu.

Pozrite si jazdu Petry Vlhovej v 2. kole obrovského slalomu v Mont-Tremblant.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»VIDEO: Vlhovú bolo ledva vidieť. V snehu a silnom vetre robila, čo mohla