+ 2:26 min

125.

Juraj Sagan

+ 5:47 min

DOKKUM. Slovenský cyklista Peter Sagan nemá za sebou ideálny návrat do súťažného kolotoča. V úvodnej etape pretekov Okolo Beneluxu spadol 24 kilometrov pred cieľom, a tak stratil šancu bojovať o etapové víťazstvo.

Televízne kamery si ho následne našli v pelotóne, ale neskôr si Sagan vystúpil aj z neho. Šetril sily a do cieľa prišiel na 109. mieste s mankom 2:26 minúty.

Pre slovenského šampióna to bol prvý štart od Tour de France 2021. Najslávnejšie preteky tentoraz nedokončil, dôvodom bol pád v tretej etape po kolízii s Calebom Ewanom. Následne prišiel aj o olympijské hry v Tokiu.

V rovinatej etape patril Sagan do širšieho okruhu favoritov na pódium. To sa mu na tomto podujatí podarilo už šesťkrát, pričom štyrikrát zvíťazil. Rovnaký počet víťazstiev má z jeho terajších súperov aj Belgičan Tim Wellens.

Po páde mal rodák zo Žiliny roztrhnutý dres a neskrýval rozhorčenie.

Okrem neho bol nahnevaný aj 21-ročný Belgičan Remco Evenepoel. Jeden z najväčších talentov súčasného pelotónu mal 30 kilometrov pred cieľom mechanické problémy a na víťaza etapy stratil takmer minútu.

Tým sa stal domáci Belgičan Tim Merlier z tímu Alpecin-Fenix. Jeden z hlavných favoritov ovládol šprint a obliekol si dres pre lídra celkovej klasifikácie.

Zaujímavosťou je, že Merlier vyhral aj spomenutú etapu na Tour de France, v ktorej Sagan spadol. Celkovo má na konte 17 profesionálnych víťazstiev.

V akcii boli aj ďalší dva slovenskí cyklisti vo farbách tímu Bora-Hansgrohe.

Erik Baška sa udržal v skupine s Evenepoelom, Geraintom Thomasom či Tomom Dumoulinom a do cieľa prešiel na 53. mieste. Juraj Sagan finišoval na 125. priečke s mankom takmer šiestich minút.

+ 5:57 min.

Domov»Cyklistika»Sagan pri návrate spadol, do cieľa prišiel s roztrhnutým dresom