Slováci režírovali výhru Leksandu, vo švédskej lige patria k najlepším

Marek Hrivík.
Marek Hrivík. (Autor: TASR)
TASR|18. mar 2021 o 21:15

Cehlárik a Hrivík mali prsty vo všetkých góloch.

ŠTOKHOLM. Slovenskí hokejisti Peter Cehlárik a Marek Hrivík režírovali štvrtkovú výhru Leksandu nad Oskarshamnom 3:2, keď mali prsty vo všetkých troch góloch svojho tímu.

Dvadsaťpäťročný krídelník Cehlárik v 7. minúte otvoril skóre duelu a v 14. prihral na presný zásah Otta Paajanena.

O štyri roky starší Hrivík strelil v 46. minúte gól na 3:1, ktorý sa nakoniec ukázal ako víťazný, keďže hostia v závere ešte znížili.

Obaja Slováci patria k lídrom v produktivite prebiehajúcej sezóny švédskej ligy.

Hrivík nazbieral v 40 zápasoch 47 bodov (11+36) a patrí mu druhá priečka v celej súťaži. Cehlárik figuruje s bilanciou 19 gólov a 17 asistencií v 41 dueloch na 12. mieste produktivity a piatom medzi strelcami.

Leksand ťahá aj vďaka ich výkonom sériu štyroch víťazstiev a posunul sa na 5. miesto tabuľky.

V drese hostí si pripísal jednu asistenciou ich krajan Adam Jánošík. Pre 28-ročného obrancu to bol siedmy bod (1+6) v 44 zápasoch.

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Slováci režírovali výhru Leksandu, vo švédskej lige patria k najlepším