Radosť Patrika Schicka. (Autor: TASR / AP)
Ivan Mriška|15. mar 2024 o 00:02

Je hrdinom lídra nemeckej Bundesligy.

LEVERKUSEN. V Európskej lige sa schyľovalo k veľkému prekvapeniu.

Leverkusen prehrával s Karabachom v 71. minúte 0:2 a bol blízko prvej prehry v sezóne a zároveň na brehu vypadnutia z Európskej Ligy.

Český reprezentant Patrik Schick však nakoniec v 93. minúte vyrovnal a v 97. minúte rozhodol o triumfe a postupe Farmaceutov. Na trávnik sa dostal v 59. minúte.

Pre českého reprezentanta je to výnimočný moment. Najmä preto, že pre dlhodobé zranenie minulý rok vyše sedem mesiacov nehral. A do súťažného kolotoča sa vracal pomaly.

„Vrátiť sa po zranení je vždy ťažké, takto dlho som mimo hry ešte nebol. Zápas je niečo úplne iné ako tréning, ale bude sa to zlepšovať. Nič ma už nebolí a som šťastný,“ citovala Schicka agentúra DPA v októbri minulého roka.

Schick prišiel do Leverkusenu v roku 2020. Športový riaditeľ klubu Simon Rolfes mu napriek dlhej prestávke prejavil dôveru.

„ Veľmi dlho sa na návrat tešil a tvrdo na ňom pracoval. Táto snaha prospieva jeho duši aj telu,“ uviedol.

Domov»Futbal»Európska liga»VIDEO: Vyše sedem mesiacov nehral. Schick dal v nadstavenom čase dva góly