Duda strelil svoj prvý gól v Bundeslige, dal ho proti Bayernu Mníchov

Ondrej Duda (vpravo) sa raduje zo svojho gólu.
Ondrej Duda (vpravo) sa raduje zo svojho gólu. (Autor: TASR/AP)
TASR|1. okt 2017 o 15:40

Slovenský stredopoliar hral do 75. minúty.

BERLÍN. Slovenský reprezentačný stredopoliar Ondrej Duda strelil svoj prvý gól v nemeckej najvyššej futbalovej súťaži Bundeslige.

V zápase proti Bayernu Mníchov znižoval na priebežných 1:2 z pohľadu jeho Herthy Berlín, tá napokon s Bayernom remizovala 2:2.

Duda nastúpil v základnej zostave Herthy a hral do 75. minúty, Peter Pekarík sedel iba na lavičke náhradníkov.

"Na prvý gól v drese Herthy v súťažnom zápase som čakal rok, no mám z neho obrovskú radosť, veď pomohol nášmu tímu k remíze s Bayernom. Keby som nevyužil túto šancu, veľmi by som si to vyčítal," povedal Duda pre klubovú televíziu Herthy.

V úvodnom nedeľňajšom zápase siedmeho kola Bundesligy zvíťazil Freiburg nad Hoffenheimom 3:2. Domáci si tak v aktuálnom ročníku ligovej súťaže pripísali na svoje konto prvé víťazstvo.

Bundesliga - 7. kolo:

SC Freiburg - Hoffenheim 3:2 (2:1)
Góly:
15. Niederlechner, 18. Soyuncu, 88. Stenzel - 14. Hack, 90.+2 Schuster (vlastný). 24.000 divákov

Hertha Berlín - Bayern Mníchov 2:2 (0:1)
Góly:
51. Duda, 56. Kalou - 10. Hummels, 49. Lewandowski

/Ondrej Duda hral do 75. minúty a strelil gól, Peter Pekarík (obaja Hertha) bol na lavičke náhradníkov/

Kolín nad Rýnom - Lipsko 1:2 (0:1)
Góly: 82. Osako - 30. Klostermann, 80. Y. Poulsen

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Duda strelil svoj prvý gól v Bundeslige, dal ho proti Bayernu Mníchov