Utorok, 13. apríla, 2021Dnes je Deň nespravodlivo stíhaných, Meniny má Aleš

Konflikt na Okolo Flámska. Cyklistov diskvalifikovali tesne po štarte

Jevgenij Fiodorov. (Autor: Twitter Sporza)
TASR|4. apr 2021 o 13:55 (aktualizované 4. apr 2021 o 15:27)

Predčasne skončil aj skúsený Švajčiar.

OUDENAARDE. Kazašského cyklistu tímu Astana Jevgenija Fiodorova a belgického jazdca stajne Alpecin Otta Vergaerdeho diskvalifikovali zo sobotných pretekov Okolo Flámska približne po 15 kilometroch.

Dôvodom bola ich vzájomná roztržka.

Vergaerde bol na čele pretekov, keď konfrontoval Kazacha slovne a atakoval ho i ramenom. Jazdec Astany reagoval tak, že pribrzdil a protivníkovi prekrížil dráhu.

Športový riaditeľ Alpecinu vysvetlil, že za vinníka situácie považuje Kazacha.

"Fiodorov sa správal v pretekárskom poli príšerne. Mohol zaviniť pád Otta i Lukasa Pöstlbergera. Žiaľ, následná reakcia bola už nenáležitá," povedal v rozhovore pre AFP Christophe Roodhoft.

O niečo neskôr musel svoju púť ukončiť aj Švajčiar Michael Schär z AG2R, ktorý porušil nové pravidlo o odhadzovaní odpadu.

Skúsený Švajčiar Schär nasledoval cyklistickú tradíciu a odhodil prázdnu fľašu smerom k malej skupinke fanúšikov na okraji cesty, no porušil tým nové pravidlá Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI), ktoré vošli v platnosť 1. apríla.

UCI totiž stanovila takzvané "odpadkové zóny" každých 30 až 40 km, kde sa môžu cyklisti zbavovať prázdnych fliaš či obalov na jedlo s ohľadom na životné prostredie. 

Súvisiace články