VIDEO: Lopta za čiarou? Nemcov poslal domov kontroverzný gól

Kaoru Mitoma podľa rozhodcov zachytil loptu v ihrisku a prihral na víťazný gól.
Kaoru Mitoma podľa rozhodcov zachytil loptu v ihrisku a prihral na víťazný gól. (Autor: TASR/AP)
Ivan Mriška|1. dec 2022 o 23:20

Japonsko zdolalo na MS v Katare Španielsko 2:1.

DAUHA. Nesmierne napínavý priebeh mali posledné dva zápasy E-skupiny majstrovstiev sveta vo futbale.

Z prvého miesta a postupu sa teší Japonsko, ktoré prekvapivo zdolalo Španielsko 2:1. Napriek prehre idú ďalej aj Španieli, ktorí majú lepšie skóre pred tretím Nemeckom.

Nemcom nestačila na prienik do osemfinále ani výhra 4:2 nad Kostarikou. Potrebovali, aby Japonci stratili aspoň bod, čo sa nestalo.

O výhre Japonska však rozhodol kontroverzný gól. Po centri Ritsu Doana vracal loptu do šestnástky Kaoru Mitoma, ktorý ideálne našiel Ao Tanaku.

Podľa záberov kamier to ale vyzeralo, že lopta pred nahrávkou Mitomu opustila hraciu plochu, a tak sa malo odkopávať od španielskej brány.

„Môj názor je, že lopta bola mimo ihriska. Uvidíme, čo ukáže kamera zhora,“ uviedol expert RTVS Juraj Piroska.

Situáciou sa zaoberal systém VAR, ktorý rozhodol, že lopta nebola vonku celým objemom. „Na tomto šampionáte bolo viacero kontroverzných momentov,“ dodal.

VIDEO: Kontroverzný moment zápasu od času 0:12 min

O góle diskutujú fanúšikovia na sociálnych sieťach. Hovorí o ňom aj bývalý krajný obranca Anglicka a Manchestru United Gary Neville.

„Neverím na konšpirácie. Zdá sa, že časť lopty by mohla byť na čiare. Nechápem ale, prečo nám neukazujú správne uhly a správne kamery, pretože to jednoducho nie je správne,“ uviedol pre telegraph.co.uk.

Nemecko vypadlo v skupine majstrovstiev sveta po druhý raz za sebou.

V krajine sa bude hovoriť o "vypustenom" zápase Španielov, ale aj o slabých výkonoch štvornásobných majstrov sveta pod vedením Hansiho Flicka.

„Obrovská frustrácia v Nemecku. Je to hanba,“ píše nemecký denník Bild.

Ivan Mriška
Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.

Súvisiaci obsah