Škriniar a Lobotka sa môžu tešiť, pomohli klubom k postupu v pohári

Milan Škriniar bojuje s Interom Miláno o postup.
Milan Škriniar bojuje s Interom Miláno o postup. (Autor: facebook/Inter)
TASR|13. jan 2021 o 17:39

Inter Miláno rozhodol v poslednej minúte.

RÍM. Futbalisti Interu Miláno v zostave so slovenským reprezentantom Milanom Škriniarom sa prebojovali do štvrťfinále Talianskeho pohára.

V osemfinálovom dueli zvíťazili na pôde Fiorentiny 2:1 po predĺžení. O triumfe rozhodol v 119. minúte striedajúci belgický kanonier Romelu Lukaku.

Škriniar bol na ihrisku do 61. minúty, v závere prvého polčasu dostal žltú kartu.

Medzi elitnú osmičku postúpil aj obhajca trofeje SSC Neapol vďaka víťazstvu 3:2 nad druholigovým Empoli.

Slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka hral za domácich do 70. minúty.

V poslednom zápase stredajšieho hracieho dňa nastúpil Juventus Turín, ktorý si vybojoval postup do štvrťfinále cez FC Janov. Na výhre po predĺžení sa podieľali gólmi Dejan Kuluševski, Alvaro Morata a Hamza Rafia.

Kanonier Cristiano Ronaldo naskočil za domácich do hry až v 88. minúte.

Taliansky pohár - osemfinále:

SSC Neapol - Empoli FC 3:2 (2:1)

Góly: 18. Di Lorenzo, 38. Lozano, 77. Petagna - 33. a 68. Bajrami

/Stanislav Lobotka (Neapol) hral do 70. min/

ACF Fiorentina - Inter Miláno 1:2 po predĺžení (1:1, 0:1)

Góly: 57. Kouame - 40. Vidal (z 11 m), 119. Lukaku

/Milan Škriniar (Inter) hral do 61. min a dostal ŽK/

Juventus Turín - FC Janov 3:2 po predĺžení (2:2, 2:1)

Góly: 2. Kuluševski, 23. Morata, 104. Rafia - 28. Czyborra, 74. melegoni

Domov»Futbal»Taliansko»Coppa Italia»Škriniar a Lobotka sa môžu tešiť, pomohli klubom k postupu v pohári