Tlačia sa do reprezentácie? Slováci ohúrili v kluboch nádhernými gólmi

Filip Lesniak, Patrik Hrošovský či Christián Herc strelili cez víkend pekné góly. (Autor: facebook)
Michal Šášky|22. feb 2021 o 16:40

Pozrite si góly slovenských reprezentantov.

BRATISLAVA. V priebehu posledného februárového víkendu sa viacerí slovenskí futbalisti v zahraničných súťažiach predviedli presnými zásahmi.

Pozrite si prehľad úspešných slovenských strelcov.

Prvá penalta Hancka

Slovenský reprezentačný obranca David Hancko nedáva z pozície stopéra Sparty Praha veľa gólov, na jeseň ho navyše sprevádzali viaceré zdravotné problémy.

Po krátkej zimnej prestávke sa ale vrátil vo veľkej forme a v sobotňajšom súboji so Zlínom sa dokonca popasoval aj s pokutovým kopom.

Po rozbehu v štýle Paula Pogbu svoju prvú penaltu v kariére spoľahlivo premenil a Sparta vyhrala suverénne 3:0. Na Instagrame sa z gólu tešila aj jeho priateľka, tenistka Kristýna Plíšková.

Premiérový gól Lesniaka

Z gólu sa prvýkrát v poľskej Ekstraklase tešil aj defenzívny stredopoliar Filip Lesniak, ktorý znižoval stav stretnutia na 2:3.

Letná posila Wisly Plock z dánskeho Aalborgu zakončila akciu svojho tímu, ktorá ukončila prvý polčas ligového zápasu.

Líder poľskej ligy Legia Varšava však dokázal v druhom dejstve vrátiť náskok a vyhral rozdielom triedy 5:2.

Kuckov gól stačil len na bod

Už piaty gól v aktuálnej sezóne Serie A strelil stredopoliar Juraj Kucka. V nedeľňajšom súboji s Udinese zvyšoval v 32. minúte z penalty na 2:0.

Parma však po zmene strán náskok neudržala a napokon si pripísala len bod za remízu 2:2.

Hrošovský sa vrátil vo veľkom štýle

K partii slovenských strelcov sa pridal aj ďalší reprezentant Patrik Hrošovský. Stredopoliar sa do zostavy belgického Genku vrátil vo veľkom štýle, keď parádnym volejom skóroval proti Beerschotu.

Hrošovský z predchádzajúcich šiestich ligových stretnutí nastúpil iba raz na trinásť minút, posledné tri zápasy presedel na lavičke.

Aj keď znížil svojim druhým gólom v sezóne na 1:2, Genk body nezískal, prehral tretí zápas v rade.

Suslov prekvapil brankára

Tomáš Suslov sa uchytil v základnej zostave FC Groningen a trénerovi spláca jeho dôveru.

V nedeľu zariadil 18-ročný krídelník gólom remízu svojho tímu na ihrisku Heerenveenu (1:1). Loptu si naviedol na os ihriska a spoza šestnástky ľavačkou skvele vystrelil.

Svoj druhý gól v Holandsku venoval zosnulej babičke.

Parádne sólo Herca

Gólom na seba upozornil aj bývalý kapitán reprezentácie do 21 rokov Christián Herc.

V zápase 20. kola českej ligy prešiel polovicu ihriska a loptu poslal presne k ľavej žrdi.

Jedenásta Karviná zásluhou jeho gólu získala cenný bod v domácom súboji so šiestym Libercom (1:1).

Domov»Futbal»Taliansko»Tlačia sa do reprezentácie? Slováci ohúrili v kluboch nádhernými gólmi