Prezident Ankaragücü Faruk Koca surovo napadol rozhodcu.
Prezident Ankaragücü Faruk Koca surovo napadol rozhodcu. (Autor: REUTERS)
Ivan Mriška|11. dec 2023 o 23:11 (aktualizované 12. dec 2023 o 11:39)

Šialené momenty sa udiali po zápase Ankaragücü s Rizesporom.

ANKARA. Odsúdeniahodné a choré. V najvyššej tureckej súťaži sa po zápase Ankaragücü - Rizespor udial nechutný incident.

Prezident Ankaragücü Faruk Koca surovo napadol hlavného arbitra Halil Umut Melera, ktorého udrel päsťou do tváre. Arbiter potom na zemi schytal niekoľko kopancov.

„Súboj tureckej ligy sa skončil v pondelok večer chaosom, keď rozhodcu udrel prezident jedného z tímov päsťou do hlavy a potom ho kopli do tváre, keď ležal na zemi,“ píše britský telegraph.co.uk

Zápas sa hral v tureckom hlavnom meste Ankara. Stretnutie sa skončilo 1:1, spúšťačom chaosu bol vyrovnávajúci gól hostí z 97. minuty.

„Keď arbiter Halil Umut Meler stál so svojimi asistentmi pri záverečnom hvizde, prezident Ankaragücü Faruk Koca sa k nemu rozbehol a rozhodcu podrazil pravým hákom,“ dodáva.

Hráči a personál z oboch strán vytvorili okolo Melera koridor a napadnutému rozhodcovi pomohli na nohy. Ten má monokel pod okom a utrpel otras mozgu.

V nemocnici má byť rovnako aj prezident Faruk Koca, ktorý mal byť po rozpútaní bitky napadnutý.

„Faruk Koca sa lieči v nemocnici pod dohľadom našich policajných síl. Po ošetrení sa vykonajú potrebné úkony,“ informoval turecký minister vnútra Ali Yerlikaya.

Turecké úrady následne prezidenta klubu zatkli spolu s ďalšími dvoma osobami, ktoré sú tiež obvinené z fyzického útoku.

Ankaragücü sa ujalo vedenia v 14. minúte, keď sa presadil Olimpiu Vasile Morutan.

V piatej minúte druhého polčasu uvidel červenú kartu Ali Sowe a domáci dohrávali desiati.

V 95. minúte sa pod sprchy porúčal aj hosťujúci Emir Han Topcu, a tak to vyzeralo, že Ankaragücü najtesnejšie vedenie ustráži.

V posledných sekundách však Adolfo Gaich vyrovnal na konečných 1:1. Ankaragücü patrí jedenásta priečka, Rizespor je ôsmy.

Turecká futbalová federácia po incidente pozastavila všetky zápasy najvyššej domácej súťaže.

"Šport je nezlučiteľný s násilím. Odsudzujem útok na rozhodca Halila Umuta Melera a prajem mu skoré uzdravenie.

Šport znamená mier a bratstvo, je nezlučiteľný s násilím. Nikdy nedopustíme, aby v Turecku dochádzalo k násiliu v športe," vyjadril sa turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.

K incidentu sa vyjadril aj prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianni Infantino: "Násilie nemá absolútne žiadne miesto vo futbale alebo mimo neho. Bez rozhodcov neexistuje tento šport.

Rozhodcovia, hráči, fanúšikovia a zamestnanci musia byť v bezpečí, aby si mohli užívať hru. Vyzývam príslušné orgány, aby sa to rešpektovalo na všetkých úrovniach."

Tabuľka Süper Lig

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»VIDEO: Hrôza! Prezident klubu v Turecku udrel rozhodcu päsťou do tváre, ligu prerušili