Aleksandar Čavrič strieľa gól v zápase OSC Lille - Slovan Bratislava.
Aleksandar Čavrič strieľa gól v zápase OSC Lille - Slovan Bratislava. (Autor: TASR - Jaroslav Novák)
Sportnet|26. okt 2023 o 20:18

Lovat sa vyhol ofsajdu a Čavrič skóroval.

LILLE. Futbalová genialita. Hráči Slovan Bratislava utíšili 50-tisícový dav na domovskom štadióne francúzskeho OSC Lille.

Účastník Ligue 1 mal proti slovenskému majstrovi optickú prevahu, prvý polčas sa však skončil zaslúžene 1:0 pre Slovan.

Belasí predvádzali zodpovedný a obetavý výkon, ktorý podčiarkli učebnicovou útočnou akciou v 25. minúte.

V strede poľa výborne podržal loptu kapitán Juraj Kucka, posunul ju Kyriakosovi Savvidisovi, ktorý okamžite posielal loptu na Lucasa Lovata.

Brazílsky ľavý obranca si postrážil svoje postavenie, vyhol sa ofsajdu a využil prepadnutie domácej defenzívy.

Poslal výbornú prihrávku na kopačky Aleksandara Čavriča, ktorý chladnokrvne rozvlnil sieť.

Oslavy slovanistov najskôr utíšil asistent rozhodcu, ktorý signalizoval ofsajd. Do hry musel vstúpiť systém VAR.

Postavenie Lovata sa zdalo byť mimoriadne tesné, pohľad hornej kamery však skresľoval.

Videorozhodcovia po krátkej dobe rozhodli a hostia sa mohli tešiť. Postavenie Samuela Umtitiho, bývalého stopéra Barcelony, nedostalo Lovata mimo hru.

Namiesto bujarej oslavy sa slovanisti združili do klbka. Hlavné slovo príhovoru mal skúsený Guram Kašia a Slovan pokračoval vo výbornom taktickom výkone.

V druhom polčase však práve po chybe Kašiu domáci vyrovnali a následne po akcii z ľavej strany rozhodli. Lille doma zdolal Slovan 2:1.

Tabuľka skupiny A

Domov»Futbal»Konferenčná liga»VIDEO: Fantastický gól Slovana, učebnicová akcia šokovala favorita