Pohronie sa dohrávkami odrazilo od dna, Mečiar bol smoliarom duelu

Momentka zo zápasu Sereď - Pohronie. Vpravo na fotografii je Patrik Blahút (Pohronie), vľavo Alex Iván (Sereď). (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|9. feb 2021 o 15:50

Obranca Serede si dal vlastný gól a zariadil penaltu.

Fortuna liga - 18. kolo (dohrávka)

ŠKF Sereď - FK Pohronie 0:2 (0:0)

Góly: 63. Mečiar (vlastný), 71. Fadera (z 11 m). ČK: 59. Hučko (Sereď)

Rozhodovali: Marhefka - Roszbeck, Jánošík, ŽK: Espinar, Fábry, Iván - Adler Da Silva

Sereď: Yakubu - Morong (79. Kvesič), Hučko, Mečiar, Mlakar - Machuča - Bušnja (65. Jureškin), Fábry, Espinar (60. Potoma), Iván - Lačný

Pohronie: Hrdlička - Štrba, Pavlík, Heurtaux, Petrák - Mazan (87. Weir), Bangala - Blahút (65. Malle), Adler Da Silva, Fadera (83. Badolo) - Chvěja (83. Galuška)

ZLATÉ MORAVCE. Futbalisti FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa zvíťazili v utorňajšej dohrávke 18. kola Fortuna ligy 2020/2021 v Zlatých Moravciach nad ŠKF Sereď 2:0.

Odlepili sa tak z posledného miesta tabuľky a s 18 bodmi im patrí 9. miesto. Osemnásť bodov majú aj desiaty Trenčín a jedenáste Michalovce, posledná je so 17 bodmi Senica.

Sereď je siedma so ziskom 19 bodov.

Zápas ovplyvnilo vylúčenie domáceho kapitána Tomáša Hučka, hostia ponúknutú polhodinovú presilovku dokonale využili.

Už v 63. minúte sa dostali do vedenia, keď domáci obranca Martin Mačiar upratal loptu do vlastnej siete po prieniku Faderu.

V 71. minúte po faule Mečiara na Faderu v šestnástke sám faulovaný penaltu premenil.

Hlasy po zápase

František Šturma, tréner Serede: "Stretnutie sa mi hodnotí veľmi ťažko. Dnes sme hrali na náročnom teréne a pred zápasom sme bojovali so zložením obrany. V prvom polčas sme boli tak o desať až pätnásť percent lepším mužstvom, po zmene strán zápas ovplyvnilo naše vylúčenie. V oslabení sme inkasovali, snažili sme sa však bojovať až do konca."

Jan Kameník, tréner Pohronia: "Do stretnutia sme vstúpili aktívne. Dnes nám slušne pracovala defenzíva. V priebehu stretnutia bolo vidieť, že to bude o jednom maximálne dvoch góloch. Naše šance sa zvýšili v momente, keď domáci išli do desiatich. Presilovku sme zvládli a v závere sme si výhru ustrážili."