Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Cibulková sa spojila so slávnymi menami, chcú naučiť ľudí hrať tenis priamo z domu

V roku 2014 sa Dominika Cibulková ako prvá Slovenka prebojovala do finále grandslamového turnaja. Na Australian Open podľahla Číňanke Li Na. (Autor: SITA/AP)
SITA|20. júl 2020 o 10:31

Do projektu sa zapojil aj Becker.

BRATISLAVA. Naučiť sa tenis od najlepších na svete a navyše z pohodlia domova. Takú ambíciu má projekt Top Level Tennis (Najvyššia úroveň tenisu - pozn. red.), ktorej tvárou je aj niekdajšia členka svetovej špičky Dominika Cibulková.

V prvých desiatich krátkych dieloch sa predstavia Dominika Cibulková a Poľka Urszula Radwanská.

Tenisová legenda Boris Becker príde s vlastným internetovým kurzom v auguste.

Svoju ochotu zúčastniť sa na projekte prejavili aj ďalší odborníci: Brad Gilbert (tréner Andreho Agassiho, Andyho Roddicka a Andyho Murrayho), Marco Panichi (spolupráca s Novakom Djokovičom) či Wolfgang Thiem (otec a tréner Dominica Thiema).

Viac ako tri hodiny

Niekdajšia štvrtá hráčka rebríčka WTA Cibulková pripravila desať lekcií o svojej tenisovej technike, každodenných návykoch, strave, príbehoch zo zákulisia aj vzťahoch s ďalšími hráčmi.

Celkovo ide o viac ako 180 minút stopáže.

"Mojím osobným cieľom bolo každému prezradiť, ako hrať tenis poriadne. Nie je to však len o podaní, bekhende a forhende, ale aj o duševnej odolnosti, taktizovaní, hernom pláne a podobne," uviedla v tlačovej správe.

"Chcela som sa podeliť o to, ako som sa vyrovnala s pádmi a vzostupmi, ako som sa cítila pred finále a ako spätne hodnotím jednotlivé kroky svojej kariéry. Dúfam, že moje tipy sa nebudú hodiť len amatérskym hráčom, ale aj všetkým trénerom a profesionálom,” doplnila.

Nechýba pohľad do zákulisia

Každý z partnerov projektu sa objaví v desiatich dieloch odborných návodov najvyššej kvality na tému fyzickej aj mentálnej prípravy.

Ponúka aj zákulisie ich osobných a športových životov a možnosti ako sa vyhnúť chybám s cieľom objaviť v sebe svoj úplný športový potenciál.

Každý hosť pripraví príslušný tréningový harmonogram, čo sa bude dať stiahnuť.

Okrem toho budú k dispozícii (podľa zakúpeného balíčka) služby navyše v podobe profesionálnych tréningových materiálov a elektronických kníh s grafickým znázornením pokročilých tenisových techník.

"Rokovali sme s tenisovými hráčmi z úplného vrcholu. Momentálne úzko spolupracujeme s Dominikou a Urszulou. Nazdávam sa, že každého tenisového fanúšika poteší ich kvalita, jedinečnosť a profesionalita,” uviedol Tomasz Mrozowski, predseda predstavenstva Thunderbolt S.A, vlastníka projektu.

Súvisiace články