Djokovič nezniesol verdikt rozhodcu. Asi chceš byť slávny, kričal

Novak Djokovič protestuje u rozhodcu Damiena Dumusoisa vo finále Australian Open 2020. (Autor: TASR/AP)

Frustrovaný Srb poklepal rozhodcu po nohe.

MELBOURNE. Srbský tenista Novak Djokovič triumfoval na Australian Open 2020 a získal svoj sedemnásty grandslamový titul.

Vo finále zdolal po päťsetovej bitke Rakúšana Dominica Thiema 6:4, 4:6, 2:6, 6:3, 6:4. Zápas bol plný emócií a neobišiel sa bez kontroverznej situácie.

Prvý set získal srbský favorit, ale Thiem sa v ďalšom priebehu dokázal zlepšiť a postupne otáčal stav finále.

V deviatom geme druhého setu za stavu 4:4 prišiel takmer zlomový moment zápasu. Rozhodca Damien Dumusois dvakrát zobral Djokovičovi podanie za to, že prekročil limit pri samotnom podaní.

Dôkazom o správnom rozhodnutí bola aj časomiera, ktorá zaznamenáva čas, za ktorý hráč podáva. Srbský tenista však situáciu nezvládol a po prehratom geme na podaní poklepal rozhodcu po nohe.

"Dobrá práca. Asi chceš byť slávny," kričal Djokovič na rozhodcu. Thiem čiastočne využil rozhodenie súpera a otočil stav na 2:1 na sety. Nakoniec sa však netešil z víťazstva. Djokovič sa vzchopil a po kvalitnom výkone zvíťazil.

Domov»Tenis»Australian Open»Djokovič nezniesol verdikt rozhodcu. Asi chceš byť slávny, kričal