Zapamätajte si jeho meno. Spoluhráč Suslova strelil možno gól roka

Cyril Ngonge.
Cyril Ngonge. (Autor: REUTERS)
Ivan Mriška|26. okt 2021 o 11:55

Cyril Ngonge hviezdi v klube, ktorý vychoval Robbena.

GRONINGEN. Spoluhráči sa chytali za hlavu, nechápali. Šialené, čo predviedol 21-ročný mladík Groningenu v najvyššej holandskej súťaži.

Brankára prekonal zo zdanlivo neriešiteľnej situácie. Pätou.

Aj vďaka jeho gólu z 20. minúty Groningen, za ktorý odohral 90 minút aj slovenský reprezentant Tomáš Suslov, zdolal AZ Alkmaar 2:0.

„Kandidát na Puskásovu cenu. Cyril Ngonge strelil gól roka v Eredivisie. A možno na celom svete,“ píše new.in-24.com.

Cyril Ngonge vyrastal v mládežníckej akadémii Club Brugge. Za materský klub však dostal len minimum šancí, preto odišiel do holandského Jong PSV z druhej holandskej ligy.

Premiéru v Eredivisie si odkrútil v RKC Waalwijk, odtiaľ prestúpil do Groningenu. V desiatich zápasoch strelil v tejto sezóne už šesť gólov.

„Zapamätajte si jeho meno. Hrá v klube, ktorý vychoval Arjena Robbena,“ na adresu talentovaného záložníka dodáva the18.com.

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Zapamätajte si jeho meno. Spoluhráč Suslova strelil možno gól roka