Andrej Sekera (vľavo) a brankár Anton Chudobin sa tešia z víťazstva.
Andrej Sekera (vľavo) a brankár Anton Chudobin sa tešia z víťazstva. (Autor: TASR/AP)
TASR|25. aug 2020 o 07:08

Sekera si pripísal aj dve plusky.

EDMONTON, TORONTO. Hokejisti Dallasu so slovenským obrancom Andrejom Sekerom zdolali v druhom súboji semifinále Západnej konferencie NHL Colorado 5:2 a v sérii vedú už 2:0 na zápasy.

Stars prehrávali ešte v polovici stretnutia 0:2, ale šnúrou piatich gólov dokázali skóre otočiť.

Pri oboch góloch Colorada bol Nathan MacKinnon, ktorý bodoval vo všetkých desiatich zápasoch nadstavby a vyrovnal klubový rekord Mariána Šťastného z roku 1982.

Sekera odohral za Dallas 18:52 minúty, pripísal si dva plusové body, jednu strelu a rozdal tri bodyčeky. Tretí duel série je na programe v noci na štvrtok o 4.30 SELČ.

Do 2. kola play off úspešne vstúpili hokejisti New York Islanders, ktorí v úvodnom dueli semifinálovej série Východnej konferencie zvíťazili nad Philadelphiou hladko 4:0.

Oporou Islanders bol ruský brankár Semjon Varlamov, ktorý zneškodnil všetkých 29 striel súpera a v druhom zápase po sebe si udržal čisté konto.

Momentálne ťahá šnúru 136 minút a 20 sekúnd bez inkasovaného gólu. Iba 40 sekúnd mu chýba, aby prekonal klubový rekord v play off Billyho Smitha v roku 1980.

Skóre duelu otvoril strelou od modrej čiary obranca Andy Greene, ktorý v play off skóroval prvýkrát od 16. apríla 2010.

Vo veku 37 rokov a 299 dní sa Greene stal druhým najstarším hráčom v klubovej histórii s gólom vo vyraďovačke, rekord z roku 1979 drží Ed Westfall (38 rokov, 215 dní).

Greene sa zároveň stal desiatym hráčom histórie NHL, ktorý skóroval v play off po desať a viacročnej pauze.

Druhý zápas sa bude hrať v stredu o 21.00 SELČ.

NHL play off - 2. kolo, konferenčné semifinále:

Philadelphia - NY Islanders 0:4 (0:1, 0:0, 0:3)

Góly: 7. Greene (Nelson), 43. Pageau (Komarov, Pelech), 49. Lee (Barzal, Eberle), 53. Toews

Brankári: Hart - Varlamov, strely na bránku: 29:29

/stav série - 0:1/

Colorado - Dallas 2:5 (1:0, 1:4, 0:1)

Góly: 7. MacKinnon (Rantanen, Makar), 29. Rantanen (MacKinnon, Landeskog) - 30. Pavelski (Radulov, Seguin), 31. Faksa (Gurjanov, Perry), 36. Radulov (Benn, Heiskanen), 40. Lindell, 60. Oleksiak (Dickinson)

Brankári: Francouz - Chudobin, strely na bránku: 40:27

/obranca Andrej Sekera (Dallas) odohral 18:52 minúty, do štatistík si pripísal dva plusové body, jednu strelu a tri bodyčeky/

/stav série - 0:2/

Domov»Hokej»NHL»Sekerovi tréner verí. Slovák hral takmer devätnásť minút a opäť sa tešil z výhry