1.Caleb EwanAustráliaLotto Soudal5:21:38 h
4.Simone ConsonniTalianskoUAE Team Emirates+ 0 s
5.Fabio JakobsenHolandskoDeceuninck - Quick Step+ 0 s
6.Juan Sebastián MolanoKolumbiaUAE Team Emirates+ 0 s
106.Erik BaškaSlovenskoBora-Hansgrohe+ 3:45 min

BURSA. Austrálčan Caleb Ewan z tímu Lotto Soudal sa stal víťazom štvrtej etapy z Balikesiru do Bursy s dĺžkou 194,3 kilometra na 55.ročníku cyklistických pretekov Okolo Turecka, ktoré sú súčasťou kalendára WorldTour.

Dvadsaťštyriročný jazdec bol trpezlivý v záverečnom stúpaní, vytvoril si dobrú pozíciu a na cieľovej rovinke predviedol najlepší finiš.

Tesne za ním skončil Španiel Juan José Lobato z tímu Nippo Vini Fantini Faizané a tretí bol líder celkového poradia Ír Sam Bennett, ktorý nepotvrdil úlohu favorita na víťazstvo.

Na čele celkovej klasifikácie figuruje naďalej Bennett z družstva Bora-Hansgrohe, ktorý má pred svojím tímovým kolegom Rakúšanom Felixom Grossschartnerom náskok 24 sekúnd.

V sobotňajšej piatej etape z Bursy do Kartepe s dĺžkou 164,1 kilometra sa však dajú očakávať výraznejšie zmeny v poradí.

Časové rozdiely sa budú tvoriť predovšetkým na záverečnom dvanásťkilometrovom kopci s priemerným sklonom deväť percent.

Jediný slovenský zástupca v pelotóne pretekov Okolo Turecka Erik Baška obsadil vo štvrtej etape 106. miesto s mankom 3:45 minúty na víťazného Ewana.

V celkovom poradí patrí jazdcovi zoskupenia Bora-Hansgrohe rovnako 106. pozícia s odstupom 8:32 minúty na vedúceho Bennetta.

106.Erik BaškaSlovenskoBora-Hnasgrohe+ 8:32 min
Domov»Cyklistika»Bol trpezlivý v záverečnom stúpaní. Ewan vyhral štvrtú etapu na Okolo Turecka