Musela sa vrátiť. Slovenka v štafete zabudla, že mala absolvovať trestný okruh

Terézia Poliaková (vľavo) a Veronika Machyniaková. (Autor: TASR)
Igor Dopirák, TASR|25. jan 2020 o 17:54

Sklamaná bola aj Poliaková.

POKĽJUKA, BRATISLAVA. Absolvuje svoju prvú sezónu vo Svetovom pohári. Medzi biatlonovou elitou nahradila Anastasiu Kuzminovú, ktorá pred začiatkom ročníka ukončila kariéru.

Dvadsaťdvaročná Veronika Machyniaková získava cenné skúsenosti. Hoci aj spôsobom, ktorý jej nie je veľmi príjemný.

V sobotňajšej zmiešanej štafete bola finišmenkou slovenského výberu. Terézia Poliaková jej odovzdala štafetu až na 22. mieste.

Machyniaková bola pod tlakom. Hrozilo, že ak ju vedúca Francúzka obehne o kolo, Slovenku stiahnu z trate, prípadne, ak by pokračovala ďalej, by štafetu mohli diskvalifikovať.

Slovenská zmiešaná štafeta: fotogaléria

25.1.2020

"Prvá strelecká položka mi vyšla, no dostala som informáciu, že sa mám poponáhľať, nech prídem aspoň na druhú položku," cituje Machyniakovú agentúra TASR.

"Keď som na ňu prišla, videla som, že Francúzka už je v cieli. Chcela som preto čím skôr odstrieľať," vysvetlila. Na streleckej položke v stoji však urobila viacero chýb, z ktorých vyplýval jeden trestný okruh.

"Nevedela som, či mám pokračovať, aby nás nediskvalifikovali. Bola som zmätená, rozbehla som sa, šla som na trať a keď som už prešla medzičas, tak som zistila, že som neprešla trestné kolo," priznala mladá reprezentantka.

"Rozhodca mi ale prišiel povedať, že doň ešte môžem ísť, tak som sa už snažila nejako dobehnúť do cieľa," dodala Machyniaková pre TASR.

Slovensko napokon v pretekoch obsadilo posledné klasifikované 22. miesto, po neskoršej diskvalifikácii Ukrajiny sa posunulo o jednu priečku nahor.

Ako šla slovenská štafeta:

Slovenskú štafetu rozbehol Michal Šima a na oboch streleckých položkách musel dvakrát dobíjať, čo znamenalo dvadsiate miesto po prvom úseku.

Šimon Bartko na druhom sa posunul o jednu priečku dopredu, hoci po streľbe v stoji musel absolvovať jeden trestný okruh.

Terézia Poliaková potom musela na strelnici spolu dvakrát dobíjať a po nevýraznom behu klesla pred poslednou odovzdávkou na 22. priečku, s mankom takmer šesť minút na Francúzov.

Veronika Machyniaková na záverečnom úseku zaostávala, pridala ďalší trestný okruh a z poslednej klasifikovanej priečky sa vpred nevyšvihla.

Slováci zaostali za víťazmi o priepastných 11:38 minúty, po dodatočnej diskvalifikácii Ukrajiny sa posunuli na konečné 21. miesto.

Ďalšie hlasy Slovákov:

Terézia Poliaková: "Ležka mi nevyšla, so stojkou som spokojná, tá mi sadla. Povedala som si, že musím zastrieľať čisto, aby nás niekde na trati nestiahli. No bežecky sa trápim a už ma to veľmi hnevá. Cítim, že to telo nepracuje tak, akoby malo. Trať ani nie je taká náročná, ako sú náročné moje telo, moje nohy a moje pocity."

Šimon Bartko: "Dnes to bolo dosť ťažké, bežecky sa mi nešlo trak ako naposledy a najmä ma mrzí trestné kolo v stojke, mal som unavené nohy."

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: