Utorok, 13. apríla, 2021Dnes je Deň nespravodlivo stíhaných, Meniny má Aleš

Ďalší legionár Slovana chce hrať za Slovensko: Bol by to záväzok

Vernon De Marco (vpravo) v drese ŠK Slovan Bratislava. (Autor: TASR)
Igor Dopirák|2. mar 2021 o 22:45

Na Slovensku je od roku 2012.

BRATISLAVA. Argentínsky futbalový obranca vlastniaci aj španielsky pas Vernon De Marco požiadal o slovenské občianstvo. Hráč bratislavského Slovana to potvrdil pre sport.sk.

De Marco pôsobí na Slovensku od roku 2012, keď zo španielskej Constancie prišiel do Michaloviec, v Slovane pôsobí od septembra 2016.

Dva roky strávil na hosťovaní v Poľsku, od leta 2019 je pevnou súčasťou úradujúceho slovenského šampióna.

"Čo sa týka občianstva, je to v procese, no ten je dlhý a priebeh asi neuľahčujú ani aktuálne opatrenia súvisiace s koronavírusom," priznal 28-ročný krajný zadák pre sport.sk.

Ak by ho súčasný reprezentačný tréner Štefan Tarkovič nominoval, o svoju pozíciu na ľavej strane obrany by bojoval predovšetkým s Dávidom Hanckom a Tomášom Hubočanom.

"Poviem len toľko, že pre mňa by bolo hrdosťou reprezentovať krajinu, kde som dostal príležitosť naštartovať profesionálnu kariéru. Bol by to záväzok a odovzdal by som sto percent, aby som splatil dôveru," skonštatoval De Marco.

Okrem neho už v minulosti žiadali o slovenské občianstvo aj ďalší hráči Slovana - Čech Erik Daniel či Holanďan Joeri de Kamps.

Podľa spomenutého portálu by sa De Marco mohol stať štvrtým naturalizovaným cudzincom v slovenskom drese po Argentínčanovi Davidovi Depetrisovi, Srbovi Borisovi Sekuličovi a Togčanovi Karimovi Guédém.

Igor Dopirák pracuje na pozícii senior editor. V denníku SME pôsobil od roku 2015, najskôr ako externý redaktor. Jeho srdcovkou je futbal, venuje sa však aj ďalším športom.

Súvisiace články