Nováčik z Las Vegas má formu. Vyrovnal rekord ligy a opäť je lídrom NHL

Hokejisti Vegas si poradili aj s Montrealom.
Hokejisti Vegas si poradili aj s Montrealom. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|18. feb 2018 o 05:21

Do zostavy Arizony sa vrátil Richard Pánik.

NEW YORK. Slovenský hokejový útočník Richard Pánik sa po dvojzápasovej pauze vrátil do zostavy Arizony. Pri triumfe 1:0 v nočnom súboji NHL nad Edmontonom strávil na ľade takmer pätnásť minút.

Pripísal si štyri strely na bránku, ale do bodových štatistík sa nezapísal.

Jediný gól stretnutia dal už v štvrtej minúte Christian Dvorak, ktorý tečoval do siete strelu Olivera Ekmana-Larssona. Arizona tak zaznamenala už štvrtý triumf v rade, no stále je na poslednom mieste celej súťaže.

Gáborík nebodoval

Hokejisti Los Angeles Kings vyhrali na ľade Buffala Sabres 4:2.

Pod víťazstvo nad posledným tímom Východnej konferencie sa zhodne dvoma gólmi podpísali Anže Kopitar a Michael Amadio.

Ottawa v zostave so slovenským útočníkom Mariánom Gáboríkom zdolala New York Rangers 6:3. Domáci Derick Brassard zaznamenal tri body (1+2).

Gáborík odohral takmer 17 minút a pripísal si jednu strelu a jeden plusový bod.

Vegas je opäť lídrom

Pittsburgh triumfoval na domácom ľade nad Torontom 5:3 a svoju víťaznú sériu natiahol na štyri stretnutia.

Naopak, Maple Leafs prišli o päťzápasovú šnúru výhier.

Tampa Bay Lightning stále bez zraneného slovenského brankára Petra Budaja prehrala na vlastnom ľade s New Jersey 3:4.

Nováčik z Vegas Golden Knights zdolal Montreal 6:3, pripísal si tretiu výhru za sebou a posunul sa na čelo celej súťaže. Pre Vegas to bolo už 22. domáce víťazstvo v premiérovej sezóne v NHL. Vyrovnali rekord súťaže.

V ďalšom zápase Detroit uspel v Nashville 3:1. Tomáš Tatar strávil na ľade 14:18 minút a zaznamenal jednu strelu na bránku, jeden hit a dva bloky.

Chicago ukončilo osemzápasovú sériu prehier vo veľkom štýle, keď na domácom ľade rozdrvilo Washington 7:1.

Nedarilo sa Bostonu, ktorý prehral vo Vancouveri vysoko 1:6 a Calgary, v drese ktorého chýbal zranený Marek Hrivík doma nestačilo na Floridu 3:6.

Na snímke zo zápasu Vancouver - Boston sa domáci Loui Eriksson pokúša potrestať chybu brankára Antona Chudobina. (Autor: TASR/AP)

NHL - sobota:

Buffalo - Los Angeles 2:4

Góly: 41. M. Scandella, 57. Ristolainen - 12. Amadio (Andreoff), 33. Kopitar (D. Brown), 37. Kopitar (Iafallo, D. Brown), 38. Amadio (Brodzinski, Doughty)

Ottawa - NY Rangers 6:3

Góly: 2. Mark Stone (Brassard, Z. Smith), 13. Oduya (E. Karlsson, Duchene), 32. Duchene (Ceci, Chabot), 39. Brassard (Borowiecki, Z. Smith), 48. Chabot (Brassard, Mark Stone), 58. Pääjärvi (Ceci, Pageau) - 17. Grabner (Sproul, Bučnevič), 35. Zibanejad (Zuccarello), 56. Grabner (Hayes)

/Marián Gáborík (Ottawa) odohral 16:45 minúty, jedenkrát vystrelil na bránku súpera a do osobných štatistík si pripísal jeden plusový bod/

Minnesota - Anaheim 2:3 sn

Góly: 16. M. Koivu, 28. Zucker (Prosser) - 1. Perry (Henrique, H. Lindholm), 47. O. Kaše (H. Lindholm, N. Ritchie), rozhodujúci sam. nájazd N. Ritchie

Arizona - Edmonton 1:0

Gól: 4. Dvorak (Ekman-Larsson, Fischer)

/Richard Pánik (Arizona) odohral 14:34 minúty, štyri razy vystrelil na bránku súpera, do osobných štatistík si pripísal tri hity/

Pittsburgh - Toronto 5:3

Góly: 4. Hagelin (Rust, Malkin), 12. Malkin (Rust, Hagelin), 26. Aston-Reese (Cole, Letang), 48. Määttä (Hunwick, Reaves), 57. Rust (Malkin, Letang) - 7. Connor Brown (J. van Riemsdyk, Bozak), 11. Bozak (Dermott, R. Polák), 36. Marleau (Connor Brown, Matthews)

Tampa Bay - New Jersey 3:4

Góly: 13. Kunitz (Callahan), 23. B. Point (Gourde, Sergačov), 46. Stamkos (Hedman, Kučerov) - 3. Lovejoy, 24. Hischier (Hall, Vatanen), 27. Zacha (Vatanen, Lovejoy), 42. Wood (Noesen)

Vegas - Montreal 6:3

Góly: 3. R. Smith (Schmidt, Marchessault), 7. Hunt (Sbisa), 10. Nosek (Haula, Carpenter), 24. Carpenter (C. Miller, Marchessault), 24. R. Smith (Engelland, Marchessault), 45. Schmidt (R. Smith) - 5. Hudon (Pacioretty, Morrow), 12. Ščerbak (Galchenyuk, Alzner), 49. Drouin (Petry, Gallagher)

Nashville - Detroit 1:3

Góly: 56. C. Smith (P. K. Subban, Saros) - 5. Witkowski, 11. Nyquist (Jensen, DeKeyser), 59. Helm (Nielsen)

/Tomáš Tatar (Detroit) odohral 14:18 minúty, vyslal jednu strelu na bránku súpera, zaznamenal jeden hit a zablokoval dva pokusy domácich/

Chicago - Washington 7:1

Góly: 7. J. Toews (Saad), 13. Saad (Hinostroza, Toews), 20. Schmaltz (Dahlström, Seabrook), 37. P. Kane (Toews), 38. Hartman (Kempný), 39. Anisimov (Hinostroza, P. Kane), 49. DeBrincat (Hartman, Sharp) - 11. Wilson (Niskanen)

Calgary - Florida 3:6

Góly: 15. D. Hamilton (Giordano, S. Monahan), 33. D. Hamilton (. Monahan, M. Tkachuk), 52. D. Hamilton - 2. Matheson, 21. V. Trocheck (A. Barkov), 24. Dadonov (Yandle, V. Trocheck), 27. A. Barkov (Dadonov, Ekblad), 44. Matheson (Pysyk, Barkov), 46. McCann (Petrovic, Weegar)

Vancouver - Boston 6:1

Góly: 2. L. Eriksson (D. Sedin, Edler), 11. D. Sedin (Vanek, H. Sedin), 12. Horvat (Stecher, A. Nilsson), 19. Bärtschi, 23. Dowd (Virtanen, D. Pouliot), 52. L. Eriksson (D. Pouliot) - 43. Schaller (Krug)

/Zdeno Chára (Boston) odohral 19:42 minúty, vyslal sedem striel na bránu súpera, pripísal si dva mínusové body a zablokoval jeden pokus domácich/

Domov»Hokej»NHL»Nováčik z Las Vegas má formu. Vyrovnal rekord ligy a opäť je lídrom NHL