Štvrtok, 24. júna, 2021Meniny má Ján

Vďaka Hossovi sa spoluhráči neboja robiť chyby

(Autor: SITA/AP)
SITA|22. nov 2013 o 11:10

Marián Hossa sa vrátil po zranení. Opäť priniesol pokoj do tímu, hovorí kapitán Toews.

WINNIPEG. Slovenský hokejista Marián Hossa z Chicaga sa po zranení vrátil presne tam, kde končil pred problémami v dolnej časti tela. Blackhawks vrátil v zápase s Winnipegom opäť na víťaznú vlnu, keď strelil víťazný gól a pridal asistenciu.

Po stretnutí pre ošetrenie nebol k dispozícii pre médiá. Chicago vyhralo vo Winnipegu 6:3, Hossa strávil na ľade 17:55 minúty.

Trenčan vynechal predchádzajúce tri stretnutia Blackhawks. Po súboji s Jets ho vyhlásili za jeho tretiu hviezdu.

"Hossa opäť priniesol pokoj do tímu. Vždy sa vie postaviť na správne miesto. Aj keď puk stratíme, vie ho pre nás opäť vybojovať. Nebojíme sa vo formácii s ním urobiť chyby," chválil pre ESPN kapitán Blackhawks Jonathan Toews, ktorý vo Winnipegu zaznamenal štyri body (1+3).

Hossa vyniká nielen hrou smerom dopredu, ale dokáže výrazne pomôcť aj v defenzíve. Jeho rýchlosť i šikovnosť na súperov platia.

"Vynaloží množstvo úsilia, aby pomohol aj obrane. Takého hráča potrebujeme a ostatní sa môžu od neho učiť," priznal pre ESPN brankár Corey Crawford, ktorý si vo štvrtok pripísal štrnáste víťazstvo v sezóne.

"Hossa bol dnes skutočne dobrý. Nepoľavil ani na chvíľu. Podobným štýlom hrá pravidelne," uviedol tréner Joel Quenneville.

Súvisiace články