Lewis Hamilton. (Autor: TASR)
TASR|5. sep 2020 o 16:32

Nedarilo sa pretekárom Ferrari.

MONZA. Britský jazdec F1 Lewis Hamilton dosiahol najlepší čas v kvalifikácii na Veľkú cenu Talianska.

Úradujúci majster sveta a líder celkového poradia vytvoril v sobotu na okruhu v Monze traťový rekord 1:18,887 min.

Hamilton vybojoval 94. pole position v kariére, v tejto sezóne šiestu. Z druhej pozície odštartuje v nedeľu jeho tímový kolega Valtteri Bottas, tretiu priečku obsadil Carlos Sainz z tímu McLaren.

Historickú blamáž zažilo v kvalifikácii na domácej trati Ferrari. Charles Leclerc skončil trinásty a Sebastian Vettel až sedemnásty.

Jazdci Ferrari budú chýbať v prvej desiatke na štartovom rošte v domácej veľkej cene prvýkrát od roku 1984.

Sobotňajšia kvalifikácia na Veľkú cenu Talianska MS formuly 1 priniesla dva rýchlostné historické zápisy.

Pod oba sa podpísal Lewis Hamilton. Britský pretekár Mercedesu výkonom 1:18,887 min na okruhu v Monze prekonal traťový rekord Fína Kimiho Räikkönena z roku 2008 o 27 tisícin sekundy.

Zároveň dosiahol priemernú rýchlosť 264,362 km/h, čo je rovnako maximum v histórii pretekov efjednotky v jednom kvalifikačnom kole.

Domov»Formula 1»V F1 nič nové. Hamilton ovládol kvalifikáciu aj na VC Talianska, druhý bol Bottas