Kvalifikáciu v Rakúsku vyhral Bottas, pôvodne tretí Vettel dostal trest

Na snímke uprostred Fín Valtteri Bottas na Mercedese si vybojoval pole position v kvalifikácii na Veľkú cenu Rakúska seriálu MS F1 v Spielbergu v sobotu 8. júla 2017. Druhý skončil Nemec Sebastian Vettel na Ferrari (vľavo), tretí Brit Lewis Hamilton na Mercedese (vpravo). (Autor: TASR/AP)
TASR|30. jún 2018 o 17:15

Druhé miesto si vybojoval Hamilton.

SPIELBERG. Fín Valtteri Bottas na Mercedese sa stal na okruhu v Spielbergu víťazom sobotnej kvalifikácie na Veľkú cenu Rakúska, deviateho podujatia seriálu majstrovstiev sveta F1.

Vybojoval piatu pole position v kariére.

Na druhom mieste skončil s odstupom 0,019 sekundy Bottasov tímový kolega Lewis Hamilton z Veľkej Británie.

Tretiu priečku na štarte nedeľňajšej VC (15.10, Sport2 TV) si pôvodne vyjazdil Nemec Sebastian Vettel na Ferrari, ale vedenie pretekov ho odsunulo o tri pozície dozadu pre "zbytočné zdržanie" Carlosa Sainza na Renaulte v druhej časti kvalifikácie. Informovala o tom agentúra DPA.

Obhajca titulu Hamilton je na čele šampionátu o štrnásť bodov pred Vettelom.

* - pre trest odštartuje zo 6. miesta

Domov»Formula 1»Kvalifikáciu v Rakúsku vyhral Bottas, pôvodne tretí Vettel dostal trest