Vala so Slučikom opäť na víťaznej vlne

SITA|11. apr 2009 o 18:09

V sobotňajších pretekoch 1. kola Slovenského pohára v klasickom zjazde na rieke Orava potvrdili mnohonásobní majstri sveta a Európy na divokej vode Vladimír Vala s Jaroslavom Slučikom (Dukla Žilina), že sa do športového dôchodku ešte stále nechystajú.

DOLNÝ KUBÍN.

Na trati z Dierovej do Kráľovian zvíťazili v kategórii C2 pred svojimi oddielovými kolegami a víťazmi piatkového šprintu Jánom Šutekom a Štefanom Gregom. Tretí v tejto kráľovskej disciplíne skončili ďalší vodáci zo žilinského oddielu Matúš Kunhart s Petrom Šoškom. Kajakár Marcel Potočný (Slávia UK Bratislava) dokázal po triumfe v slalome v rámci Slovenského pohára zvíťaziť v kategórii K1 aj v zjazde. Najrýchlejšou kajakárkou bola Eva Jamrichová (KDV-MFI Bratislava), medzi singlkanoistami dosiahol najrýchlejší čas Štefan Grega (Dukla Žilina).

Výsledky - Slovenský pohár - klasický zjazd:

C2: 1. Vladimír Vala, Jaroslav Slučik 11:10,2 min, 2. Ján Šutek, Štefan Grega 11:12,1, 3. Matúš Kunhart, Peter Šoška (všetci Dukla Žilina) 11:47,0

C1: 1. Štefan Grega 11:51,4, 2. Ján Šutek (obaja Dukla Žilina) 11:55,2, 3. Jerguš Baďura (Slávia UK Bratislava) 12:09:8

K1 ženy: 1. Eva Jamrichová (KDV-MFI Bratislava) 11:42,2, 2. Kristína Nevařilová 11:58,7, 3. Katarína Kopúnová (obe ŠKP Bratislava) 12:33,1

K1 muži: 1. Marcel Potočný (Slávia UK Bratislava) 10:22,3, 2. Patrik Kraus 10:54,3, 3. Oldřich Kovář (obaja KDV-MFI Bratislava) 10:58,5