Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

V zámorí diskutujú o obnovení Svetového pohára

Komisár NHL Gary Bettman. (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 1. okt 2014 o 06:25

Momentálne v NHL riešia problém s rozhodcami, ktorí nemajú platnú kolektívnu zmluvu.

NEW YORK. Obnovenie Svetového pohára v hokeji je reálne, zatiaľ sa však na túto tému iba diskutuje. Rozhovory sa konajú predovšetkým na úrovni vedenia NHL a hráčskej asociácie NHLPA.

Naposledy sa Svetový pohár konal v roku 2004, obnoviť by ho chceli v roku 2016. "Oznámenie o usporiadaní Svetového pohára by bolo v tejto chvíli hlúpe."

"Chceme sa dostať do pozície, že budeme mať odpovede na množstvo otázok a budeme dohodnutí na všetkých základných veciach," uviedol v utorok komisár NHL Gary Bettman.

Liga vníma Svetový pohár ako dlhodobé podujatie, ktoré bude mať pevné miesto v medzinárodnom hokejovom kalendári. V budúcnosti, možno už v ďalšej sezóne, by sa mohli do Európy vrátiť aj súboje NHL.

"Hovoríme o veľa veciach, myslím si však, že sa musíme posunúť ďalej. Momentálne sa zameriavame predovšetkým na Svetový pohár," doplnil Bettman.

V NHL momentálne riešia aj problém s rozhodcami, ktorí nemajú s ligou platnú kolektívnu zmluvu. Arbitri zatiaľ nechystajú štrajk a so zástupcami vedenia rokujú o novej dohode. Novú sezónu možno začnú bez kolektívnej zmluvy.

"Na starosti to má priamo zástupca komisára Bill Daly. Neočakávame žiadne problémy, rokovania sú konštruktívne," doplnil Bettman. Informácie zverejnil web NHL.com.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.