Slovákom sa bodovo darilo, Tatar skóroval, Budaj vychytal výhru

Boston napokon domáci zápas vyhral.
Boston napokon domáci zápas vyhral. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|25. jan 2017 o 05:44

Boston v zápase plnom obratov porazil na domácom ľade Detroit.

BRATISLAVA, BOSTON. Boston na domácom ľade privítal Detroit v súboji dvoch Slovákov. Zdeno Chára a Tomáš Tatar sa stretli v dráme, ktorá vyvrcholila gólom v samom závere predĺženia.

Boston vyhrával po prvej tretine po góloch Millera a Marchanda 2:1, v druhej časti hry však o svoje vedenie prišiel i zásluhou Tomáša Tatara. Ten po vyrovnaní Greena, v 31. minúte dovŕšil obrat na priebežných 3:2, keď našiel miesto medzi betónmi domáceho brankára Tuuku Raska.

V tretej tretine sa však o slovo opäť prihlásil domáci Boston, ktorý druhým gólom Brada Marchanda dokázal vyrovnať.

Z tohto zápasu plného obratov napokon vyšiel víťazne obrovitý obranca domácich, za ktorých v piatej minúte predĺženia skóroval David Pastrňák, ktorý si tak presný zásah pripísal po sedemnástich zápasoch. Český hokejista dal naposledy gól ešte 14. decembra proti Pittsburgu Penguins.

"Keď som mal vydarenú sériu s gólmi, v hlave som si premietal, že raz príde aj tá druhá bez nich. Bolo tých zápasov trochu priveľa, ale po celý čas som cítil podporu spoluhráčov. Treba len robiť správne veci a čakať, že to príde," povedal Pastrňák na webe NHL.

Do zostavy Detroitu sa po deväťzápasovej odmlke vrátil slovenský útočník Tomáš Jurčo.

Uragán v tretej tretine rozhodol

Boston víťazstvom ukončil štvorzápasovú sériu prehier.

Chicago podľahlo na domácom ľade Tampe Bay 2:5, a to hlavne po pozoruhodnej tretej tretine v podaní hostí. Po prvých dvoch tretinách svietil na svetelnej tabuli stav 2:1 pre domáce Chicago, po góloch Toewsa a Keitha.

Hráči Tampa Bay po uragáne v tretej tretine triumfovali: fotogaléria

25.1.2017

Kapitánovi tímu na prvý gól asistoval slovenský hokejista Richard Pánik. V tretej tretine však hostia spustili paľbu a vyhrali ju výrazne 4:0. Dopomohol k tomu najmä Tyler Johnson, ktorý dal v priebehu tridsiatich sekúnd dva góly.

Chicago tak zakončilo trojzápasovú víťaznú sériu.

Dvaja Slováci triumfovali

Hokejisti Los Angeles zvíťazili nad New Jersey 3:1.

Na triumfe domácich sa podieľali obaja Slováci - brankár Peter Budaj zneškodnil 24 z 25 striel a dosiahol 96-percentnú úspešnosť zákrokov, jeho krajan Marián Gáborík si do štatistík pripísal jeden kanadský bod za asistenciu.

Prekvapili prehry 0:3

V utorok prekvapili prehry Washingtonu a Pittsburghu zhodne 0:3. Hráči Capitals v Ottawe zaváhali vôbec prvýkrát v tomto kalendárnom roku a ich séria zápasov s minimálne bodom na konte sa zastavila na čísle 14.

V riadnom hracom čase zverenci Barryho Trotza predtým naposledy prehrali 27. decembra 2016 s NY Islanders 3:4. Strelcov hostí "vynuloval" 31 zákrokmi Mike Condon štvrtým shotoutom v sezóne a piatym v kariére v NHL.

"Neboli sme schopní vyprodukovať nič navyše. Chýbala nám iskra v tomto stretnutí, ale klobúk dolu pred súperom. Ukázali pár veľmi dobrých vecí," skonštatoval tréner Capitals Trotz.

"Je to kolektívny úspech. Hráme poctivo v defenzíve a najmä úspešnosťou v oslabeniach frustrujeme súperov. Ak sa toho držíme, výsledky prichádzajú," povedal brankár Senators Condon.

Pittsburgh má so 169 gólmi najlepší útok v NHL, ale doma proti St. Louis jeho strelci na čele s kapitánom a topkanonierom súťaže Sidneym Crosbym vyhoreli. Hosťujúci gólman Carter Hutton pochytal všetkých 34 pukov, ktoré na neho smerovali. Zaznamenal šiesty shutout za päť sezón v NHL.

"Pre nás veľké víťazstvo v hale, kde sa nevíťazí. Odviedli sme výbornú prácu najmä počas presilových hier domácich, ktorých nebolo málo," povedal spokojný Hutton.

Blues prerušili sériu troch prehier.

"Ujali sme sa vedenia, čo bolo v tomto zápase dôležité. Nastavilo to jeho charakter. Podali sme kompaktnejší výkon ako v predchádzajúcich dueloch u súpera, preto sme uspeli," zhodnotil Ken Hitchcock z lavičky St. Louis.

NHL

Boston - Detroit 4:3 pp (2:1, 2:3, 1:0 - 1:0)

Góly: 4. K. Miller (Schaller, Moore), 18. Marchand (Spooner, Pastrňák), 49. Marchand (Bergeron, Krug), 65. Pastrňák (Krejčí, Carlo) - 11. Athanasiou (Green, Kronwall), 27. Green (Zetterberg, Nyquist), 31. TATAR (Zetterberg)
Zdeno Chára (Boston) odohral 22:54 min, 3 strely, 2 mínusky, 2 trestné minúty, 1 "hit", 1 zblokovaná strela - Tomáš Tatar odohral 17:36 min, 1 gól, 5 striel, 2 plusky, 1 zblokovaná strela, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) odohral 10:37 min, 1 strela, 1 "hit", 2 mínusky

New Jersey - Los Angeles 1:3 (0:3, 0:0, 1:0)

Góly: 48. Quincey (Cammalleri, Wood) - 1. Kopitar (J. Carter, Doughty), 2. Pearson (J. Carter, Setoguchi), 17. Martinez (GÁBORÍK, Shore)
Marián Gáborík odohral 17:05 min, 1 asistencia, 5 striel, Peter Budaj (obaja Los Angeles) odchytal 60 minút, 24 zákrokov z 25 striel, úspešnosť 96%

New York Islanders - Columbus 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)

Góly: 23. Bailey (Tavares), 37. Kuľomin (Tavares, De Haan), 41. Nelson (Leddy, Pelech), 46. Chimera - 9. N. Foligno (Wennberg, R. Murray), 55. Atkinson

Pittsburgh - St. Louis 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 15. Parayko (Perron, Pietrangelo), 36. Reaves (Shattenkirk, Bortuzzo), 55. Upshall (Perron)

Montreal - Calgary 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)

Góly: 20. A. Shaw (Andrighetto, Petry), 25. Plekanec, 30. A. Radulov (Beaulieu, Sh. Weber), 49. Carr (Mitchell, Price), 57. A. Radulov (Plekanec, A. Shaw) - 60. S. Bennett (Tkachuk, Hamilton)

Ottawa - Washington 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Góly: 2. Kelly (Pyatt, Claesson), 5. Ryan (Claesson, Brassard), 32. Z. Smith (Dzingel, Wideman)

Nashvile - Buffalo 4:5 pp (1:0, 1:2, 2:2 - 0:1)

Góly: 9. F. Forsberg (Irwin, Järnkrok), 38. McLeod (Y. Weber), 46. Arvidsson (Johansen, Neal), 51. Neal (Järnkrok, Ribeiro) - 33. Girgensons (P. Kane, Franson), 40. Eichel (Franson, Bogosian), 55. B. Gionta (Girgensons, Moulson), 59. Okposo (Reinhart), 63. Eichel (Fedun, Lehner)

Winnipeg - San Jose 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)

Góly: 9. Little (Morrissey, Byfuglien), 39. Copp (Wheeler, Byfuglien), 44. Little (Morrissey, Laine) - 4. Burns (Couture, J. Thornton), 21. Couture (Bödker, Vlasic), 50. M. Karlsson, 56. Marleau (Carpenter, Dillon)

Dallas - Minnesota 2:3 sn (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0, 2:3)

Góly: 30. Seguin (Roussel, Spezza), 40. Eaves (Jamie Benn, Spezza) - 14. Pominville, 25. M. Koivu (Pominville, Mikael Granlund), rozhod. nájazd Stewart

Chicago - Tampa Bay 2:5 (1:1, 1:0, 0:4)

Góly: 11. Toews (PÁNIK, Hartman), 22. Keith (Panarin, Toews) - 19. Boyle (Filppula), 43. Nesterov (Boyle), 47. T. Johnson (Killorn, Filppula), 47. T. Johnson (Killorn), 58. Kučerov
Marián Hossa odohral 15:13 min, 2 strely, 2 "hity", Richard Pánik (obaja Chicago) odohral 14:15 min, 1 asistencia, 1 strela, 3 mínusky, 1 "hit"