Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

V nominácii SR na MSJ a U23 tucet mien

SITA|Publikované 21. jan 2008 o 11:46

ŠTRBSKÉ PLESO 21. januára (SITA) - V slovenskej nominácii na blížiace sa majstrovstvá sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov v klasických lyžiarskych disciplínach v poľskom Szczyrku (4. - 10. februára ...

ŠTRBSKÉ PLESO 21. januára (SITA) - V slovenskej nominácii na blížiace sa majstrovstvá sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov v klasických lyžiarskych disciplínach v poľskom Szczyrku (4. - 10. februára 2008) je dvanásť bežcov na lyžiach. "Trénerská rada po víkendových pretekoch na Štrbskom Plese schválila nomináciu štyroch pretekárov do dvadsaťtri rokov a ôsmich juniorov. Ešte to celé podlieha schváleniu bežeckým úsekom a výkonným výborom Slovenského lyžiarskeho zväzu," povedal pre agentúru SITA vedúca slovenskej výpravy do Szczyrku Viera Klimková. Nominácia skokanov a kombinátorov bude známa neskôr.


Nominácia bežcov na MSJ a U23 v klasických lyžiarskych disciplínach:

muži do 23 rokov: Peter Žiška

ženy do 23 rokov: Katarína Garajová, Barbora Suchánková, Daniela Kotschová

juniori: Peter Mlynár, Martin Faix, Martin Kapšo, Jakub Filipko (náhradník Tomáš Fábry)

juniorky: Barbara Blašková, Lucia Klimková, Zdenka Ošúsová, Anna Kyselová (náhradníčka Katarína Krišicová)


Program MSJ a U23:

pondelok 4. februára:

šprint voľnou technikou - juniori (kvalifikácia 10.00, finále 12.00)


utorok 5. februára:

šprint voľnou technikou - muži a ženy do 23 rokov (kvalifikácia 10.00, finále 13.00)


streda 6. februára:

beh na 5 km - juniorky (10.00), beh na 10 km - juniori (11.30)

skokanská časť klasických pretekov v severskej kombinácii (10.00), bežecká časť klasických pretekov v severskej kombinácii (14.00)


štvrtok 7. februára:

beh na 10 km - ženy do 23 rokov (10.00), beh na 15 km - muži do 23 rokov (12.00)

preteky jednotlivcov v skokoch na lyžiach - juniori (14.00)


piatok 8. februára:

skiatlon (5+5 km klasickou a voľnou technikou s hromadným štartom) - juniorky (10.00), skiatlon (10+10 km klasickou a voľnou technikou s hromadným štartom) - juniori (11.00)

preteky jednotlivcov v skokoch na lyžiach - juniorky (12.00)

preteky družstiev v severskej kombinácii - skokanská časť (10.00), bežecká časť (14.00)


sobota 9. februára:

skiatlon (7,5+7,5 km klasickou a voľnou technikou s hromadným štartom) - ženy do 23 rokov (10.00), (15+15 km klasickou a voľnou technikou s hromadným štartom) - muži do 23 rokov (12.00)

skokanská súťaž družstiev (14.00)


nedeľa 10. februára:

štafeta na 4x3,3 km - juniorky (9.30), štafeta na 4x5 km - juniori (11.30)

skokanská čas šprintérskych pretekov v severskej kombinácii (10.00), bežecká časť šprintérskych pretekov v severskej kombinácii (13.30)


Súvisiace články