Slovenský lyžiar Matej Falat počas prvého kola obrovského slalomu mužov na MS v lyžovaní v St. Moritzi. (Autor: SME - JOZEF JAKUBČO)
Stanislava Ivánková, Igor Dopirák|17. feb 2017 o 15:11

Majstrom sveta sa stal Rakúšan Marcel Hirscher.

ST. MORITZ. Postarali sa o jeden z najväčších úspechov v histórii slovenského alpského lyžovania. Matej Falat a Andreas Žampa získali spolu s Veronikou Velez-Zuzulovou a Petrou Vlhovou striebornú medailu v tímovej súťaži na majstrovstvách sveta v St. Moritzi.

V obrovskom slalome mužov sa však ani jeden z jeden zo slovenských lyžiarov neprebojoval do elitnej tridsiatky. Andreas Žampa stratil na víťaza 6,62 sekundy a skončil na 34. mieste, Matej Falat so stratou 7,08 sekundy obsadil 37. pozíciu. Martin Hyška nedokončil prvé kolo.

Majstrom sveta sa stal favorizovaný Marcel Hirscher z Rakúska, striebro získal jeho krajan Roland Leitinger a bronz Nór Leif Kristian Haugen.