Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Kouč belgického majstra nocoval vo väzení, kauza pokračuje

Ivan Leko. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 11. okt 2018 o 19:05

Vyšetrujú rozsiahly korupčný škandál.

BRUSEL. Belgické úrady obvinili vo štvrtok päť osôb v súvislosti s kauzou ovplyvňovania futbalových zápasov v domácich súťažiach.

Štvorica z nich je obvinená z účasti v kriminálnej skupine a na korupcii, piaty čelí obvineniu z prania špinavých peňazí.

Vypočúvali aj trénera majstra

Prokuratúra uviedla, že prípad sa týka zápasov o udržanie sa v najvyššej súťaži, avšak nezahŕňa žiaden domáci veľkoklub.

Do finančných podvodov mali byť zapletení dvaja agenti - Mogi Bayat and Dejan Veljkovič, ktorí sú napojení aj na kluby ako Anderlecht Brusel, Club Bruggy či Standard Liege.

Spomínaná dvojica je obvinená z daňových únikov a nezákonného obohacovania sa.

Ivan Leko, priateľ spomenutého Veljkoviča a tréner aktuálneho belgického šampióna FC Bruggy, bol vo štvrtok prepustený z väzenia po tom, čo celú noc čelil vypočúvaniu.

Kompany nie je prekvapený

Polícia vykonala prehliadky v sídle deviatich klubov, ale aj u šiestich funkcionárov, štyroch agentov a dvoch rozhodcov.

Podľa informácií belgických médií, obaja rozhodcovia, ktorí sa spomínali v správe prokuratúry, boli okamžite suspendovaní.

V dôsledku tohto veľkého škandálu boli dokonca odložené všetky duely druhej najvyššej belgickej futbalovej súťaže, ktoré sa mali odohrať počas najbližšieho víkendu.

Najvyššia Jupiler League má prestávku, keďže Belgičania nastúpia v piatok na zápas Ligy národov proti Švajčiarsku.

K celej kauze sa už vyjadrila aj dlhoročná opora belgickej reprezentácie Vincent Kompany. Ten tvrdí, že nie je prekvapený vývojom udalostí, keďže okolo situácie v belgickom futbale sa robí až príliš veľa tajností.

Súvisiace články