Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

V 1. kole bude favoritkou. Longová stratila na víťazku iba 29 bodov

Alexandra Longová. (Autor: TASR)
Sportnet|Publikované 5. aug 2016 o 18:27

Nervozita prišla až pred posledným šípom, tak som ho stiahla a nabehli mi zimomriavky, že sa končí kvalifikácia, vravela Slovenka.

RIO DE JANEIRO. Slovenská lukostrelkyňa Alexandra Longová skončila na 22. mieste v piatkovom nasadzovacom kole olympijského turnaja jednotlivkýň v brazílskom Riu de Janeiro.

Stačil jej na to výkon 640 bodov, zásluhou neho sa v pondelňajšom 32-finále, ktoré je na programe od 14.00 h SELČ, stretne s Indkou Laxmirani Majhiovou. Tá obsadila 43. priečku (614 bodov).

Longová 19-krát trafila desaťbodovú výseč, z toho v ôsmich prípadoch zasiahla stred terča.

Alexandra Longová počas kvalifikácie v Riu: fotogaléria

5.8.2016

V kvalifikácii štartovalo 64 pretekárok, ktoré zo svojich olympijských lukov vyslali 72 šípov na vzdialenosť 70 metrov. Jej víťazkou sa stala Mi-sun Choi z Kórejskej republiky za 669 bodov.

Výsledky sa zároveň započítali do nasadzovania tímovej súťaže, z dvanástich družstiev sa na vedúcu priečku dostala Kórejská republika súčtom 1998 bodov.

Do individuálnej vyraďovacej časti postúpili všetky účastníčky. Súperiť sa bude na maximálne päť setov, v každom bude mať lukostrelkyňa k dispozícii tri šípy.

Za víťazstvo v sete sú dva body, za remízu si rozdelia po jednom. Kto získa šesť bodov, prepracuje sa do nasledujúcej eliminačnej fázy.

Pokiaľ sa zápas skončí po piatich setoch nerozhodne 5:5, nasledovať bude rozstrel s jedným šípom.

Longová figurovala po prvej polovici kvalifikácie, teda 36 odstrieľaných šípoch, na 28. priečke s 318 bodmi. Dvadsaťdvaročná Bratislavčanka v druhej časti sa zlepšila, keď dosiahla 322 bodov, čo bol 17. najlepší výkon.

Eliminácie jednotlivkýň sú na programe v pondelok od 14.26 h SELČ. 

Hlas:

/zdroj: SITA/

Alexandra Longová: "Som veľmi rada, že to mám za sebou. Nervozita prišla až pred posledným šípom, tak som ho stiahla a nabehli mi zimomriavky, že sa končí kvalifikácia. Som spokojná s výsledkom. Pohybujem sa v prvej polovici štartového poľa, čo som si zaumienila. Strieľalo sa mi dobre a vyšlo aj počasie. Rada súťažím, keď svieti slniečko a je bezvetrie. Radšej sa dobre zapotím na športovisku a odchádzam potom spokojná. S Indkami som už strieľala, sú tak trochu zákerné. Na tomto fóre sú už všetky súperky vyrovnané. Je mi úplne jedno, koho schytám. Musím byť pripravená na svoj výkon a odstrieľať to tak, ako viem. V sobotu si dám oddych, pretože už ťaháme bez prestávky šiesty deň. Potom opäť strelecké tréningy, nejaký beh či masáž. Oddychujem čítaním kníh a počúvam hudbu. Na vyčistenie hlavy je dobrý beh."

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.