O triumfe Američanov rozhodol v 27. minúte Clint Dempsey.

USA - Paraguaj 1:0 (1:0)

Gól: 27. Dempsey, ČK: 48. Yedlin (USA)

Kolumbia - Kostarika 2:3 (1:2)

Góly: 7. Fabra, 73. Moreno - 2. Venegas, 34. Fabra (Vlastný), 56. Borges

PHILADEPHIA. Futbalisti USA sa stali ďalšími štvrťfinalistami 45. ročníka Copa America. V záverečnom vystúpení v A-skupine zdolali na domácej pôde vo Philadelphii Paraguaj 1:0 a z prvého miesta sa kvalifikovali medzi elitnú osmičku.

O triumfe Američanov rozhodol v 27. minúte Clint Dempsey. Takmer celý druhý polčas hrali zverenci trénera Jürgena Klinsmanna bez vylúčeného DeAndreho Yedlina. V druhom stretnutí prehrala Kolumbia, ktorá už mala istú účasť vo štvrťfinále, s Kostarikou 2:3.

Kostarika prekvapujúco porazila Kolumbiu 3:2.
Kostarika prekvapujúco porazila Kolumbiu 3:2. (Autor: SITA/AP)

Americkému tímu stačila na postup do vyradovacích bojov aj remíza, Paraguaj musel bezpodmienečné zvíťaziť. Juhoameričania nevyužili v úvode zápasu sľubné prečíslenie traja na jedného a pred uplynutím polhodiny hry prišiel trest v podobe gólu Dempseyho.

"Na tomto turnaji môžeme dosiahnuť niečo výnimočné," povedal pre akreditvané médiá skúsený útčník Seattlu.

Na začiatku druhého dejstva dostal Yedlin v priebehu 57 sekúnd dve žlté karty, domáci však vďaka bojovému výkonu udržali tesné víťazstvo a vo štvrťfinále sa s najväčšou pravdepodobnosťou vyhnú Brazílii.

USA postúpili do štvrťfinále

"Yedlin nedokázal udržať na uzde svoje emócie. Dôležité bolo, že po jeho vylúčení sa mužstvo zomklo a nepúšťalo súpera do vyložených šancí. Bol to obetavý kolektívny výkon, dosiahli sme jedno z najcennejších víťazstiev od môjho nástupu do funkcie v roku 2011," tešil sa Klinsmann.

Domov»Futbal»Reprezentácie»USA porazili Paraguaj a postúpili do štvrťfinále Copa América