US Open: Prehra Cibulkovej s Azarenkovou

SITA|30. aug 2007 o 20:50

NEW YORK 30. augusta (SITA) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková, 63. vo svetovom renkingu, prehrala vo štvrtkovom stretnutí 2. kola hlavnej súťaže dvojhry žien na záverečnom štvrtom grandslamovom ...

NEW YORK 30. augusta (SITA) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková, 63. vo svetovom renkingu, prehrala vo štvrtkovom stretnutí 2. kola hlavnej súťaže dvojhry žien na záverečnom štvrtom grandslamovom podujatí sezóny US Open v New Yorku (celková dotácia 19,653 milióna USD, tvrdý povrch DecoTurf II) s takisto nenasadenou Bieloruskou Viktoriou Azarenkovou hladko 2:6, 2:6. Znamená to, že SR je v singlových bojoch na 126. majstrovstvách Spojených štátov amerických už bez zastúpenia.

Osemnásťročná piešťanská rodáčka s bratislavskou adresou Cibulková, ktorá v 1. kole v areáli USTA Billie Jean King National Tennis Center vo Flushing Meadows pomerne nečakane vyradila turnajovú dvadsaťtrojku Talianku Tathianu Garbinovú, nestačila na svoju rovesníčku pochádzajúcu z Minska a žijúcu v arozonskom Scottsdale ani vo štvrtom vzájomnom súboji a stále nezískala čo i len set. Azarenkovej (41. v rebríčku WTA Tour), ktorá bola v roku 2005 vyhlásená za majsterku sveta junioriek podľa Medzinárodnej tenisovej federácie ITF aj za triumf v súťaži dievčat na US Open, predtým postupne podľahla 4:6, 1:6 vo štvrťfinále wimbledonskej "juniorky" 2005, dalej 4:6, 4:6 vlani v 2. kole na tvrdom povrchu v Taškente a napokon hladko 1:6, 1:6 tento rok vo štvrťfinále na antuke v Prahe.

Zverenkyňa Vladimíra Pláteníka Cibulková pri svojom absolútnom debute priamo v hlavnej súťaži na niektorej zo súčastí "veľkej štvorky" (bez potreby kvalifikovať sa) nedokázala vyrovnať svoje doterajšie maximum z Roland Garros 2007 - postup do 3. kola. Víťazka jesenného bratislavského turnaja ITF Ritro Slovak Open si z New Yorku odnáša 27 500 USD za dvojhru a 5000 USD za štvorhru, v ktorej sa po boku Francúzky Camille Pinovej lúčila už po úvodnom kole.

Hlas

Dominika Cibulková: "Úvod bol z mojej strany dobrý. Hrala som dlhé údery a rozbehávala som súperku, ale potom mi nejako preplo. Začala som jej posielať priamky a všetko do ruky. Azarenkovej vyhovuje, keď má plynulý rytmus. Chytila sa a dobre podávala. Ja som ju vlastne dostala do úderu a sama som robila hrozne veľa chýb. Asi to vyplynulo z očakávania, že ma pôjde rozbiť. Mala som pocit, že ja musím útočiť prvá. Celkovo to bol taký zvláštny zápas."


Dvojhra žien - 2. kolo

Viktoria Azarenková (Biel.) - Dominika Cibulková (SR) 6:2, 6:2


Nachádzate sa tu:
Domov»Tenis»US Open: Prehra Cibulkovej s Azarenkovou