Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Zmena po desaťročiach, US Open sa bude hrať na novom povrchu

Bianca Andreescoá vo finále US Open 2019. (Autor: SITA/AP)
SITA|24. mar 2020 o 11:17

Posledný grandslam sezóny by sa mal začať 24. augusta.

BRATISLAVA. Organizátori posledného tenisového grandslamového turnaja sezóny veria, že koronavírus neovplyvní termín tohtoročného US Open.

Päť mesiacov pred začiatkom podujatia, ktoré odštartuje 24. augusta kvalifikáciou, oznámili dôležitú novinku.

Prvýkrát od roku 1978 sa v New Yorku nebude hrať na povrchu DecoTurf, minimálne v nadchádzajúcich piatich edíciách US Open ho nahradí podklad s názvom Laykold.

Zmena povrchu je súčasťou veľkej transformácie Národného tenisového centra Billie Jean Kingovej v New Yorku, ktorá si vyžiada dovedna 600 miliónov amerických dolárov.

Na Laykolde sa hráva od roku 1984 na ďalšom prestížnom americkom turnaji v Miami. Americká tenisová federácia ho využila aj v rámci troch fedcupových stretnutí. Povrch vo Flushing Meadows bude mať na starosti spoločnosť Advanced Polymer Technology, ktorá s organizátormi podpísala kontrakt na päť rokov.

"Cítili sme, že je čas hľadať nové prístupy a technológie v oblasti povrchu kurtov. Počas tohto bádania sme dostali k tomu, že Laykold je najvhodnejšou voľbou a sme presvedčení o tom, že budeme mať v New Yorku kurty, na ktorých sa bude hrať najlepšie na svete," uviedol pre oficiálny web podujatia Danny Zausner z Národného tenisového centra Billie Jean Kingovej.

Tohtoročná edícia US Open by sa v prípade upokojenia pandémie koronavírusu mala začať 24. augusta kvalifikáciou. Hlavná súťaž bude na programe od 31. augusta do 13. septembra.

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

(Autor: SME/MM)

Súvisiace články