Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Najbližšie tenisové turnaje sa budú hrať až v júni, svetové rebríčky zmrazili

Viktória Kužmová. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 18. mar 2020 o 18:57

Zrušená je celá antuková sezóna.

LONDÝN. Asociácia profesionálneho tenisu (ATP) a Ženská tenisová asociácia (WTA) zrušili všetky turnaje až do 7. júna. Dôvodom je pandémia koronavírusu.

Obe organizácie o tom informovali spoločne v stredu na svojich oficiálnych internetových stránkach.

"Profesionálna tenisová sezóna je teraz pozastavená do 7. júna, vrátane seriálov ATP Challenger Tour a ITF World Tennis Tour. V tomto momente sa turnaje, ktoré sa začínajú od 8. júna, budú konať podľa zverejneného harmonogramu," píše sa v spoločnom vyhlásení ATP a WTA.

V plánovaných termínoch sa tak nebudú konať spoločné turnaje mužov a žien v Madride a Ríme a ďalšie podujatia WTA v Štrasburgu a Rabate a ATP v Mníchove, Estorile, Ženeve a Lyone.

Obe organizácie dočasne zmrazia svoje rebríčky.

Stredajšie rozhodnutie tak prerušilo celú plánovanú antukovú sezónu. Už v utorok oznámili organizátori Roland Garros, že ho preložili z pôvodného termínu na 20. septembra až 4. októbra.

Je to prvý grandslamový turnaj, ktorý ovplyvnila nová pandémia.

Ďalší na programe je Wimbledon naplánovaný na 29. júna až 12. júla. Nad zmenou termínu uvažujú aj organizátori US Open, ktorý sa má v New Yorku hrať od 31. augusta do 13. septembra.

Roland Garros sa má pritom podľa nového termínu začať len týždeň po US Open.

Koronavírus SARS-CoV-2

Najnovšie poznatky a informácie o ochorení Covid-19 a novom koronavíruse SARS-CoV-2, ktorý mal prvotné ohnisko nákazy v čínskom meste Wu-chan.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.