Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Ak vyjdú z areálu, končia. Nie je to také zlé, hodnotí opatrenia Slovák

Areál vo Flushing Meadows v New Yorku, kam presunuli turnaj v Cincinnati a odohrá sa tam US Open 2020. (Autor: AP/Frank Franklin II)
Prémiový obsah
Jana Sedláková|26. aug 2020 o 14:45

Rúška musia mať všetci okrem hráčov počas zápasu.

NEW YORK, BRATISLAVA. Hranica presne vymedzuje územie, kde sa môžu hráči pohybovať. Kto ju prekročí, vylúčia ho z turnaja.

Tenisti sa na kurty vracajú za prísnych opatrení. Napriek nepriaznivej situácii okolo koronavírusu v USA sa v New Yorku hrajú hneď dva turnaje.

Prestížne podujatie Western & Southern Open, ktoré je každoročne v Cincinnati, sa tento rok presunulo do newyorského Flushing Meadows. V tom istom areáli sa tradične odohrá aj grandslamové US Open.

V známom areáli totiž organizátori vytvorili "bublinu", z ktorej nik nesmie odísť a platia v nej špeciálne pravidlá.

Neustále testovanie

Podmienkou na získanie akreditácie na turnaj bol negatívny test na koronavírus.

"Hneď po prílete do New Yorku nám na letisku merali teplotu. Po príchode nám v hoteli spravili testy. V izbe sme museli čakať, až kým neprišli výsledky," hovorí pre SME slovenský tenista Norbert Gombos.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Jana Sedláková Študuje žurnalistiku na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. Písala pre fanúšikovské stránky o tenise, ale prvé novinárske skúsenosti zbierala najmä v TASR. V Spornete sa venuje najmä tenisovým témam.

Súvisiace články