Utorok, 22. júna, 2021Meniny má Paulína

O účasť v hlavnej fáze US Open zabojujú piati Slováci, Kližan medzi nimi nie je

Lukáš Lacko so sezónou nie je príliš spokojný. (Autor: TASR/AP)
SITA|22. aug 2017 o 06:39

V hlavnej fáze turnaja sa s istotou predstavia štyria slovenskí tenisti.

NEW YORK. Lukáš Lacko, Jozef Kovalík, Viktória Kužmová, Anna Karolína Schmiedlová a Chantal Škamlová budú zastupovať slovenský tenis v tohtotýždňovej trojkolovej kvalifikácii o postup do hlavnej súťaže dvojhry na záverečnom grandslamovom turnaji sezóny US Open 2017 na tvrdom povrchu v New Yorku (28. augusta - 10. septembra).

Súperom Lacka nasadeného ako pätnásteho v prvom kole eliminácie bude Litovčan Laurynas Grigelis. Kovalík si na úvod zmeria sily so šestkou žrebu Kazachom Michailom Kukuškinom.

Z tria Sloveniek bude nasadenou hráčkou iba Viktória Kužmová (23.), postaví sa proti Američanke Usue Maitane Arconadovej. Anna Karolína Schmiedlová bude mať za súperku iba 19-ročnú Maďarku Dalmu Gálfiovú a Chantal Škamlová vyzve Holanďanku Lesley Kerkhoveovú.

S výnimkou Lacka (120. v rebríčku ATP), ktorý má proti Grigelisovi (237.) bilanciu 1:0, pôjde o prvé vzájomné zápasy Slovákov s ich kvalifikačnými súpermi.

Renkingom k 31. júlu právo na účasť v newyorskej eliminácii nevyužili Martin Kližan, Andrej Martin, Rebecca Šramková a Kristína Kučová. Priamo do hlavnej súťaže v lokalite Flushing Meadows smerujú Norbert Gombos, Dominika Cibulková, Magdaléna Rybáriková a Jana Čepelová.

Dvojhra mužov, kvalifikácia - 1. kolo:

Lukáš Lacko (SR-15) - Laurynas Grigelis (Litva)
/bilancia 1:0/

Jozef Kovalík (SR) - Michail Kukuškin (Kaz.-6)
/bilancia 0:0/

Dvojhra žien, kvalifikácia - 1. kolo:

Viktória Kužmová (SR-23) - Usue Maitane Arconadová (USA)
/bilancia 0:0/

Anna Karolína Schmiedlová (SR) - Dalma Gálfiová (Maď.-28)
/bilancia 0:0/

Chantal Škamlová (SR) - Lesley Kerkhoveová (Hol.)
/bilancia 0:0/

Súvisiace články