Bežali na sopku, liezli na útesy. Slovák zažil v Karibiku extrémne preteky

Slavomír Lindvai s Magdalénou Miklovičovou, Slovenkou žijúcou na Martiniku.
Slavomír Lindvai s Magdalénou Miklovičovou, Slovenkou žijúcou na Martiniku. (Autor: archív S.L.)
Daniel Dedina|20. dec 2022 o 09:00

Trať viedla cez džungľu, horské rieky, more i bahno, opisuje.

KOŠICE. Extrémne podmienky i profil trate. Slovenský ultrabežec Slavomír Lindvai zažil preteky, ktoré radí k najnáročnejším vo svojej dlhoročnej kariére. A to už má toho za sebou viac než dosť.

Pevný povrch mali bežci počas karibského dobrodružstva pod nohami len minimum času. Väčšina trate viedla cez džungľu, horské rieky, more i bahno.

„Bonbónikom bolo stúpanie na aktívnu sopku Pelée. Chodník v niektorých miestach bol možno meter široký a okolo boli strmé rokliny. Tento úsek sme bežali krátko po štarte, ktorý bol o polnoci,“ hovorí Slovák o pretekoch v Martiniku.

Na trati strávil takmer tridsať hodín

Pre 51-ročného dlhoročného reprezentanta v ultramaratóne Slavomíra Lindvaia (PHaB Titus Labaš Košice) bola jeho ultrabežecká sezóna 2022 v znamení kariérnych míľnikov.

Domov»Ďalšie športy»Atletika»Bežali na sopku, liezli na útesy. Slovák zažil v Karibiku extrémne preteky