Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Troicki dostal stop na 18 mesiacov za zbabranú dopingovú skúšku

Viktor Troicki (Autor: TASR/AP)
SITA|26. júl 2013 o 17:18

Tenisová federácia potrestala Troického za neposkytnutie vzorky krvi antidopingovej komisárke.

BELEHRAD. Srbský tenista Viktor Troicki sa plánuje odvolať na Športový arbitrážny súd (CAS) v Lausanne proti udeleniu osemnásťmesačného dištancu "opovrhovanie dopingovými pravidlami ITF".

Medzinárodná tenisová federácia (ITF) potrestala 27-ročného belehradského rodáka za neposkytnutie vzorky krvi antidopingovej komisárke počas aprílového turnaja ATP World Tour Masters 1000 Rolex v monackom Monte Carle.

Vzorku moču však bez problémov odovzdal. Srb sa údajne pred testom necítil dobre a avizoval, že sa bojí injekcií.

Troicki tvrdí, že chybu urobila dopingová komisárka, ktorá mu údajne povedala, že nemusí odovzdať vzorku krvi, ak napíše vysvetlenie na ITF.

"Keď zistila, že nepostupovala podľa predpisov, otočila sa mi chrbtom," uviedol srbský tenista.

"Je to ako zlý sen. Mám jednoducho strach z ihly a vždy mám problémy pri odbere krvi. Som čistý a vždy budem," cituje slová hráča internetový portál rp-online.de. "Cítim sa zničený a vyčerpaný. Dúfam, že Športový arbitrážny súd bude hľadať pravdu a nájde ju," dodal hráč.

"Dúfame, že jeho dôvody budú zohľadnené a dosiahne zrušenie, alebo zníženie trestu. Sme presvedčení, že prišlo k veľkému nedorozumeniu. Testy z ďalšieho dňa dopadli negatívne," píše sa vo vyhlásení Srbského tenisového zväzu.

Súvisiace články