Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Triumf Jacobsenovej, Procházková nebodovala

SITA|Publikované 23. feb 2008 o 12:00

FALUN 23. februára (SITA) - Víťazkou pretekov v skiatlone žien na 7,5+7,5 km v rámci Svetového pohára v behu na lyžiach vo švédskom Falune sa stala Nórka Astrid Jacobsenová. O 5,9 s za ňou zaostala jej ...

FALUN 23. februára (SITA) - Víťazkou pretekov v skiatlone žien na 7,5+7,5 km v rámci Svetového pohára v behu na lyžiach vo švédskom Falune sa stala Nórka Astrid Jacobsenová. O 5,9 s za ňou zaostala jej krajanka Marit Björgenová, tretia skončila Fínka Aino Kaisa Saarinenová. Jediná Slovenka v 57-člennom štartovom poli Alena Procházková obsadila 37. miesto, keď za víťazkou zaostala o 2:24,8 min a do celkovej klasifikácie bojov o krištáľový glóbus si ďalšie body nepripísala. Líderka SP Fínka Virpi Kuitunenová skončila dvanásta, naďalej jej však patrí žltý dres najlepšej pretekárky.