Štvrtok, 29. júla, 2021Meniny má Marta

Tatar chcel darovať krv. Keď vyplnil dotazník, odmietli ho

Tomáš Tatar. (Autor: SITA)
TASR|16. jún 2020 o 11:53

Útočník sa zapojil do výzvy na pomoc.

BRATISLAVA. Slovenský hokejista Tomáš Tatar prijal výzvu prezidenta Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) Antona Siekela a rozhodol sa podporiť kampaň #Sportovakrv osobnou návštevou odberného centra Národnej transfúznej služby na bratislavských Kramároch.

Útočník Montrealu Canadiens vzhľadom na svoj nedávny pobyt v zahraničí napokon krv darovať nemohol, verí však, že aspoň inšpiroval iných mladých športovcov či verejnosť.

Súčasťou kampane #Sportovakrv je výzva prostredníctvom sociálnych sietí od darcov krvi pre ďalších športovcov, priateľov či významné osobnosti, aby sa pridali a venovali svoju vzácnu tekutinu na pomoc iným.

Tatar: Vždy rád podporím dobrú vec

Prezident SOŠV Anton Siekel poslal pred týždňom symbolickú loptičku s výzvou darovať krv Tomášovi Tatarovi, prezidentovi Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Jánovi Kováčikovi a predsedovi správnej rady Fondu na podporu športu Dušanovi Guľášovi.

Ako prvý zareagoval hokejista Montrealu a vybral sa počas pondelka darovať krv na bratislavské Kramáre.

"Som typ človeka, ktorý neodmieta výzvy. Iniciatívy, v ktorých ide o dobrú vec, vždy rád podporím. Ihly sa nebojím, preto som dlho nerozmýšľal a rozhodol sa ísť darovať krv. Uvedomujem si, že vzácnej tekutiny nie je nikdy dosť a častokrát môže transfúzia zachrániť niekomu život," uviedol Tatar pre web olympic.sk.

Dúfa, že aspoň inšpiruje ďalších

Dvadsaťdeväťročný hokejista pred odberovým pracoviskom NTS vyplnil pripravený dotazník darcu krvi. Následne sa dozvedel, že aj vzhľadom na svoj nedávny pobyt v zahraničí i momentálnu vrcholovú prípravu nemôže momentálne darovať krv.

"Je mi ľúto, že som tentoraz nemohol pomôcť. Dúfam, že aspoň inšpirujem k návšteve Národnej transfúznej služby iných mladých športovcov či verejnosť. Všetkým odkazujem: Darujte krv, vyhráme všetci."

Okrem Tatara charitatívny projekt #Sportovakrv podporujú viacerí ďalší slovenskí športovci. Podporu darcovskej kampane vyjadria Paulína Fialková, Danka Barteková, Veronika Vadovičová, Róbert Vittek, Atilla Végh, Radoslav Malenovský, Martin Joppa, Marián Ligda či Tomáš Masaryk, informovala webstránka SOŠV.

Súvisiace články